Pacjentka Szpitala Miejskiego z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa [AKTUALIZACJA]

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Jedna z pacjentek Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19. Znamy już oficjalne stanowisko dyrekcji szpitala w tej sprawie.

Pacjentka 30 marca została przewieziona do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu. Wczoraj 31 marca Oddział Hematologii w toruńskim Szpitalu Miejskim został zamknięty.

24 pacjentów oddziału i 12 osób personelu zostało poddanych kwarantannie w obrębie oddziału – informuje Justyna Wileńska, dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu.

Dzisiaj 1 kwietnia od wszystkich tych osób pobrano próbki w kierunku koronawirusa. Jeszcze dzisiaj w godzinach popołudniowych będą wyniki badań laboratoryjnych na obecność koronawirusa, od których uzależnione są dalsze działania szpitala. Dzisiaj zostaną także pobrane próbki od osób, będących w kontakcie pośrednim. Ich wykaz został przekazany już do sanepidu, który podejmie decyzje o ewentualnej kwarantannie.

2 thoughts on “Pacjentka Szpitala Miejskiego z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa [AKTUALIZACJA]

  1. Kłamstwo!!! 31 marca pacjenci byli przyjmowani w przychodni przyszpitalnej, a tam konsultację przeprowadzili lekarze z oddzialu hematologii. Więc niech dyrekcja nie klamie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *