Nocni wandale zatrzymani. Straty wyceniono na 20 tys. zł [WIDEO]

112 Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

W nocy z 19 na 20 maja dwójka nietrzeźwych mężczyzn urządziła sobie spacer po Toruniu. Efektem było zdewastowanie pomników Jana Pawła II i Józefa Piłsudskiego oraz elewacji Centrum Sztuki Współczesnej i jednego z liceów. Obaj trafili już w ręce policji, a za ich nocną wycieczkę grozi im wysoka grzywna i nawet do 5 lat więzienia.

Pierwszy ze sprawców został zatrzymany już w chwilę po zdarzeniu. Około godz. 4:00, jeden z przechodniów poinformował patrolujących okolicę strażników miejskich o tym, że przy jednym z pomników coś się dzieje. Zaalarmowani funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie zastali dwójkę mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Jednego z nich mundurowym udało się pochwycić. Był to 20- letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego w województwie warmińsko-mazurskim. Jak się okazało – w chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugi z mężczyzn, mieszkaniec Torunia, na policję zgłosił się sam, wiedząc, że jest poszukiwany. Jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty. Do zakończenia sprawy, będzie musiał dwa razy w tygodniu stawiać się na komisariat. Ma zakaz opuszczania kraju, musi również zapłacić kilka tysięcy poręczenia majątkowego.

Obu mężczyznom przypisuje się zniszczenie oraz znieważenie pomników, a także zniszczenie elewacji i okien w jednym z toruńskich liceów, wybicie jednego z nich, a także pomalowanie elewacji przy Centrum Sztuki Współczesnej. Warto podkreślić, że obaj działali umyślnie. Straty jakie spowodowali wycenione zostały na blisko 20 tys. zł. Grozi im do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *