Od 15 listopada bez tramwajów na trasie Olimpijska – al. Solidarności

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W związku z modernizacją torowiska w ciągu Szosy Lubickiej od 15 do 24 listopada wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii 1 i 1N na odcinku od pętli „Olimpijska” do alei Solidarności.

Tramwaje linii nr 1 i 1N nie będą kursowały od najbliższego poniedziałku od około godz. 4.30, czyli pory rozpoczęcia dziennych kursów. Od tego momentu na trasie od pętli „Olimpijska” do alei Solidarności uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza:

Na trasie od alei Solidarności do pętli „Uniwersytet” kursować będą tramwaje:

Autobusy zatrzymywać się będą na przystankach autobusowych lub tymczasowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

Wznowienie ruchu tramwajów linii nr 1 i 1N planowane jest od 24 listopada od pierwszych kursów dziennych.

Wyłączenie ruchu tramwajowego jest konieczne m.in. ze względu na charakter prac na torze północnym (od strony osiedla Rubinkowo): montażu sieci trakcyjnej, demontażu rozjazdów tymczasowych z torowiska (tzw. przewiązek), przy ul. Ślaskiego i przy pl. Daszyńskiego, połączenia nowo budowanego toru północnego z istniejącą siecią torów, wypełnienia międzytorza warstwą humusu i montażu systemu nawadniania zielonego torowiska. Po przywróceniu ruchu tramwaje między pl. Daszyńskiego a ul. Ślaskiego będą jeździły już po obu torach.

Modernizacja torowiska jest realizowana w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *