Od jutra więcej osób w autobusach i tramwajach. Ile osób wejdzie do pojazdów?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od poniedziałku 18 maja w życie wchodzą nowe zasady korzystania z komunikacji miejskiej. Limit osób mogących jednocześnie przebywać w autobusie i tramwaju zwiększy się. Jest to kolejny etap luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Do tej pory do pojazdami mogło równocześnie jechać tylu pasażerów, ile wynosiła połowa miejsc siedzących. Od jutra zasady się zmienią i do autobusów i tramwajów wejdzie więcej osób. Nowy limit wynosi 30% liczby miejsc siedzących i stojących, przy zastrzeżeniu, że połowa miejsc siedzących nadal musi pozostać wolna.

Przykładowo, autobus, mający 30 miejsc siedzących i 70 stojących (w sumie 100 miejsc) będzie mógł teraz zabrać 30 osób. Dotychczas mogło w nim przebywać 15 osób. Informacje o nowych limitach znajdziemy na przystankach, a bezpośrednio na pojazdach znajdziemy informację o tym, ilu mogą zabrać pasażerów.

Zmiany nie spowodują wycofania dodatkowych kursów. Te na liniach nr 14 i 33 dowożące do miejsc pracy m.in. w rejon ul. Mazowieckiej na godz. 6, 7 oraz po godz. 14, 15 i 22 nadal będą wykonywane. Również na najbardziej obciążonych liniach nr 10 i 35 kursy dodatkowe będą wykonywane.

– Liczymy na zdrowy rozsądek podróżnych. Obostrzenia są luzowane, ale nie oznacza to, że zagrożenie minęło. Dlatego prosimy, by stosować się do wytycznych i zachowywać wszelkie możliwe środki ostrożności – mówi prezes MZK w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *