Od piątku wracają tramwaje do pętli Motoarena

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W związku z zakończeniem głównych prac torowych przy modernizacji torowiska w ciągu ul. Broniewskiego, od najbliższego piątku przywrócony zostanie ruch tramwajów do pętli Motoarena. Tego dnia zmienione zostaną również rozkłady jazdy innych linii.

Po przerwie wracają na swoją stałą trasę tramwaje linii nr 2, natomiast tramwaje linii nr 5, zamiast ul. Bydgoską, będą kursować na zmienionej trasie od al. Solidarności trasą linii nr 2 do pętli przy Motoarenie. Tramwaje wszystkich linii kursować będą z taką samą częstotliwością: w godzinach szczytu komunikacyjnego co 20 minut, a w godzinach wieczornych i dni wolne co 30 minut. Zatem na wspólnych odcinkach tras tramwajowych nastąpi zwiększenie częstotliwości kursów.

Nieco zmieni się trasa autobusów linii nr 53 na zachodnim odcinku:

  • przystanek końcowy został wyznaczony w zatoce ul. Szosa Okrężna (obok stacji BP),
  • przystanek początkowy  – w zatoce na ul. Broniewskiego pomiędzy wjazdem do stacji BP a wjazdem na parking CH Plaza (obecnie przystanek linii 52), dalej ul. Broniewskiego (przystanek Os. Zieleniec) i przystanek Reja (obok podstacji), skręt w ul. Reja i dalej bez zmian ul. Bydgoską do al. Solidarności.

Autobusy linii nr 15 i 28 jadące w kierunku centrum wznowią kursowanie ul. Reja z przystankiem Reja. Tym samym przestanie obowiązywać objazd ul. Gagarina i Sienkiewicza. Nie będzie natomiast kursować zastępcza linia autobusowa 52 na trasie Motoarena – Sienkiewicza.

Nowe rozkłady jazdy tramwajów:

Linia 1 z pętli Olimpijska

Linia 1 z pętli Uniwersytet

Linia 2 z pętli Elana

Linia 2 z pętli Motoarena

Linia 4 z pętli Elana

Linia 4 z pętli Uniwersytet

Linia 5 z pętli Motoarena

Linia 5 z pętli Olimpijska

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.