Niebezpiecznie na toruńskich ulicach. Od rana aż 30 zdarzeń. Dwoje pieszych potrąconych

112 Wiadomości
fot. Krzysztof Oliński/nadesłane

Od rana policjanci zanotowali ok. 30 zdarzeń na toruńskich drogach. Najniebezpieczniej było podczas opadów deszczu. Ok. godz. 16 doszło do potrąceń pieszych – na ul. Łyskowskiego i Szosie Bydgoskiej.

Ok. godz. 16.05 na Szosie Bydgoskiej 31-latek jadący oplem astrą lewym pasem w kierunku Bydgoszczy na przejściu dla pieszych (na wysokości Szosy Bydgoskiej 52) potrącił 29-letnią pieszą. Sygnalizacja była wyłączona.

Wszystko wskazuje, że obrażenia pieszej nie były poważne i sprawa zostanie zakwalifikowana jako kolizja.

Jeszcze nie wiadomo, jak zakończy się kolejne potrącenie – na ul. Łyskowskiego (na wysokości budynku nr 13). Doszło do niego ok. godz. 16.20.

– 29-latek jechał bmw ul. Łyskowskiego w kierunku Szosy Lubickiej (od strony ul. Rydygiera) – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej potrącił 51-letniego pieszego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

We wtorek od godz. 6 rano w Toruniu do ok. 30 zdarzeń drogowych – z nasileniem od momentu, kiedy zaczął padać deszcz. Trudne warunki na drodze skończyły się m.in. kolizją na ul. Traugutta na jezdni w kierunku centrum czy zderzeniem dwóch aut na ul. Skłodowskiej-Curie.

Toruńscy policjanci apelują do pieszych o noszenie przy sobie odblasków (zwłaszcza w takich warunkach pogodowych jak dzisiaj) i do kierowców o uważną jazdę oraz dostosowanie jej do warunków.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys