Odyseja na Dworcu Wschodnim w Toruniu. Limit miejsc ograniczony

Box2 Kultura Wiadomości

Zbliża się niezwykłe widowisko. Już w najbliższy wtorek na Dworcu Wschodnim PKP w Toruniu odbędzie się spektakl pn. “Odyseja”, przygotowany przez Teatr Nowszy oraz Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale należy wcześniej odebrać wejściówkę.

Spektakl zaplanowany został we wtorek 15 czerwca o 18.00 na Dworcu Wschodnim PKP w Toruniu. Liczba uczestników została ograniczona do 50, dlatego wcześniej należy odebrać darmowe wejściówki. Na 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu będzie można wypożyczyć odbiorniki. Przed rozpoczęciem spektaklu trzeba będzie wypełnić oświadczenie zdrowia.

REKLAMA

Spektakl “Odysesja” oparty został na motywie homerowskiej podróży Odyseusza.

Zapraszamy widzów do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Na dworcu kolejowym – pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów – będziemy wspólnie doświadczać wyprawy w różnych jej momentach: tuż przed “wyjazdu”, w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania – rytualnej “śmierci do nowego życia”. Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który będzie bramą do intymnego świata wykreowanego przez performerów, a niedostępnego dla przypadkowych przechodniów. Poprzez język teatru i tańca zbadamy, w jakim stopniu archetyp homo viator – człowieka w drodze, jest aktualny dla współczesnego Europejczyka – opisują wydarzenie twórcy.

Materiał: nadesłany

Fot. nadesłana

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *