PGE Toruń realizuje program “Dzielimy się ciepłem”

Wiadomości
Fot. nadesłane

W ramach ogólnopolskiego programu “Dzielimy się ciepłem” PGE Toruń, już po raz kolejny, wsparło kilka organizacji pożytku publicznego łączną kwotą 40 tys. zł. Program kierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie.

Bony o wartości 10 tys. zł każdy PGE Toruń przekazało Stowarzyszeniu na Rzecz Pomocy Przewlekle Chorym CHRONICA, Kujawsko-Pomorskiemu Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu im. J. Korczaka, „Dorotkowo” Fundacji na Rzecz Doroty Targowskiej i Jej Przyjaciół oraz Dziennemu Domowi Pomocy Społecznej w Toruniu. 

– Bardzo cieszymy się z otrzymanej pomocy finansowej. Przeznaczymy ją na zakup interaktywnej podłogi terapeutycznej tzw. „Magicznego Dywanu”. Wykorzystamy ją w procesie nauczania zarówno niepełnosprawnych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, jak również w procesie rehabilitacji i rewalidacji osób z niepełnoprawnością ruchową i intelektualną – mówi  Agnieszka Wyrwas, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu.

PGE Toruń wspiera lokalne organizacje pożytku publicznego już od 11 lat. W tym czasie spółka przekazała im ponad 0,5 mln zł.

– „Dzielimy się ciepłem” to program, w którym nie tylko dzielimy się ciepłem wyprodukowanym w naszej elektrociepłowni, ale tym „ciepłem”, którym możemy obdarzyć drugiego, potrzebującego człowieka, pomagając mu w trudnej sytuacji i wspierając go w codziennej walce i funkcjonowaniu – podsumowuje Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.  

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *