Pierwsze oficjalne informacje. Mentzen i Termiński bez mandatów

Box2 Polityka
fot. Łukasz Piecyk

O wynikach wyborów kandydaci poinformowali w mediach społecznościowych.

Po wynikach exit poll lider Konfederacji w Toruniu ostrzegał, że z finalnym wynikiem może być różnie. O jego mandacie miało przeważyć ok. 0,3%.

REKLAMA

– Niestety nie udało mi się zostać posłem. SLD dostało w moim okręgu prawie 15% i wzięło dwa mandaty. Za to wszystko wskazuje na to, że wprowadzimy do Sejmu kilkunastu posłów i to jest najważniejsza wiadomość dnia! – napisał na swoim profilu na FB.

Nie udało się także Przemysławowi Termińskiemu. Dotychczasowy senator tym razem startował z 6. miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

– Niestety mandatu nie zdobyłem i w kolejnym parlamencie nie będę reprezentował naszego okręgu – napisał na Facebooku toruński przedsiębiorca.

Z dużych zaskoczeń zapowiada się brak mandatu dla posłanki Anny Sobeckiej. Do Sejmu nie wejdzie też raczej Krzysztof Czabański. Czekamy jednak na oficjalne wyniki.

6 thoughts on “Pierwsze oficjalne informacje. Mentzen i Termiński bez mandatów

  1. Wielka szkoda!!! Jestem z Gliwic, ale życzyłem Panu, Panie Sławomirze dostania się do sejmu ze wszystkich sił. Moim zdaniem jest Pan w tej chwili najwybitniejszym znawcą mechanizmów gospodarczych w Polsce. Mam nadzieję, że mimo braku posłowania, zostanie Pan w szeregach Konfederacji służąc im radą. Nad głupotą wyborców nie będę się tu rozwodził, mam 57 lat, jestem również przedsiębiorcą, popieram tylko WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ
    Grzegorz Szałaciński

  2. Najgorsze jest to ze tyle osob bez elementarnej wiedzy pracowitości bez znajomości jezyka zalapuje sie do sejmu a tu pan Sławek mający wiedzę i umiejętności przynajmniej na poziomie ministra nie wychodzi. To tylko dowodzi ze w pl mamy ciemne społeczeństwo .

  3. Bez Pana Konfederacja nie przekroczyłaby progu. Bardzo żałuję, że w Toruniu jeszcze nie wiedzą co posiadają. Co się odwlecze to nie uciecze. A może i dla Pana tak było lepiej.
    Dziękuję za wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *