Piesza potrącona na pasach. Policjanci apelują o ostrożność

112 Box2 Wiadomości
Policjanci zatrzymują kierowcę do kontroli drogowej
fot. Łukasz Piecyk (ilustracyjne)

W miniony piątek doszło do potrącenia 72-letniej pieszej. W wyniku zdarzenia, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Aleja 700-lecia i ul. Gałczyńskiego poszkodowana doznała licznych obrażeń i trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w piątek około 10:30. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Peugeot Partner jadąc ul. Aleja 700-lecia od strony ul. Odrodzenia w kierunku ul. Sportowej nie udzielił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. 72 –letnia kobieta przechodziła w tym czasie od strony ul. Moniuszki w stronę ul. Szosa Chełmińska.

W wyniku potrącenia piesza doznała licznych obrażeń i trafiła do jednego z toruńskich szpitali. Oboje uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Z uwagi na spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 75-letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Teraz dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają w prowadzonym postępowaniu policjanci z komisariatu na Śródmieściu.

Policjanci kolejny raz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, w szczególności w okresie przedświątecznych wyjazdów i zakupów, o nadzwyczajne skupienie i ostrożność na drodze.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.