Po 7 latach schwytano podejrzanego o zabójstwo. Grozi mu dożywocie

112 Box2 Wiadomości
Fot. Policja

Marzec 2012. Przy ulicy Grudziądzkiej zostają znalezione zwłoki 48-letniego mężczyzny. Policja ustala, że było to zabójstwo. Funkcjonariusze wpadają na trop podejrzanego, jednak ten ucieka za granicę. Po ponad 7 latach udaje się go zatrzymać. Grozi mu dożywocie.

mde

Szybkie działania policji i prokuratury pozwoliły ustalić szczegóły zbrodni, a także tożsamość ofiary, jak i domniemanego sprawcy oraz wydać postanowienie o przedstawieniu zarzutów podejrzanemu. Do zabójstwa miało dojść 19 lutego 2012. 35-letni wówczas Sławomir B., uciekł z kraju następnego dnia. Wystawiony został za nim list gończy. Podejrzewano wtedy, że mężczyzna przebywa za granicą, w związku z czym wystawiony został za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Podejrzany ukrywał się przez ponad 7 lat. Posługiwał się fałszywymi danymi, zmienił również swój wygląd. Sławomir B. zatrzymany został w Wielkiej Brytanii. Dzięki współpracy tamtejszej policji z polskimi organami ścigania, udało się potwierdzić jego tożsamość i doprowadzić do zatrzymania pod koniec października. W zeszłym tygodniu prokuratura przedstawiła mu zarzut zabójstwa. 42-latkowi grozi nawet dożywocie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *