Początek weekendu w mieście. Co będzie się działo?

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Koncert jazzowy, inscenizacja słynnego dzieła Aleksandra Fredry, jarmark zdrowej żywności, mecz tenisa stołowego – dzisiaj w Toruniu sporo się dzieje. Oto terminarz propozycji.

godz. 11:00 – Kawiarenka dla seniorów, Szkoła Leśna na Barbarce
Aktywny Piątek z Kamienicą Inicjatyw: pieczenie ziemniaków na ognisku w Szkole Leśnej „Na Barbarce”. Organizatorzy proszą o zabranie odpowiednio przygotowanych ziemniaków oraz innych smakołyków na grilla. Zapisy: tel. 514 786 113.

REKLAMA

godz. 13:00 – Jarmark zdrowej żywności, plac przed Urzędem Marszałkowskim
Na jarmarku pojawi się aż 16 dostawców z różnych zakątków województwa, od których będzie można kupić rzemieślnicze wędliny i sery, świeże owoce i warzywa, tradycyjne przetwory, ryby, zioła, mąki, miody i wiele innych.

godz. 14:00 – Średniowieczny port Toruń, start z Przystani Toruń, także 16.10., ul. Popiełuszki 1
Rejs z toruńskimi flisakami wzdłuż panoramy Starego Miasta, do dawnej osady rybackiej Winnica i krzyżackiego młyna Trzeposz.Bilety: 50 zł dorośli, 25 zł dzieci do lat 16 (dzieci do lat 2 bezpłatnie).

godz. 17:00, 18:00 – Wieczorne dyrdymałki, WOAK
Kojące opowieści z muzyką na żywo. Po dniu pełnym codziennych emocji, wrażeń radości czy smutków organizatorzy zapraszają najmłodszych wraz z rodzicami do wspólnej relaksacji. Podczas spotkania zaczarujemy Was opowieścią, której towarzyszyć będą niezwykłe ćwiczenia i zabawy oraz przyjazne dźwięki muzyki tworzonej na żywo. Wstęp: 5 zł. Obowiązują zapisy – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

godz. 18:00 – 100-lecie Zespołu Szkół Muzycznych, CKK Jordanki
Wspólnie z Zespołem Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego Toruńska Orkiestra Symfoniczna świętować będzie 100-lecie istnienia szkoły. Całotygodniowe obchody zakończy koncert symfoniczny, podczas którego wystąpią absolwenci toruńskiej szkoły muzycznej z towarzyszeniem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Bilety: 40 zł, 30 zł – ulgowy, do nabycia w kasie CKK Jordanki

godz. 18:00 – Pawilon. Caligari – otwarcie wystawy, Centrum Sztuki Współczesnej
Znajdujące się w przestrzeni Labsenu rozwinięcie instalacji „Gabinet”. Na „Pawilon” składa się cykl sześciu inspirowanych ekspresjonizmem obrazów Zdzisława Nitki oraz pierwszy w Polsce film wolumetryczny „Sen Cezara” z Arkadiuszem Jakubikiem i Jakubem Gierszałem, stanowiące hołd dla arcydzieła „Gabinet doktora Caligari” z okazji 100-lecia jego premiery. Bilety: 5 zł ulgowy / 8 zł normalny.

godz. 18:00 – Tenis stołowy: Energa Manekin Toruń vs. Dekorglass Działdowo, Hala Olimpijczyk
Kolejne spotkanie naszych tenisistów w Lotto Superlidze. Wstęp wolny.

godz. 19:00 – Zemsta, także 16.10, 17.10, Teatr im. Wilama Horzycy
Toruński spektakl tekstem Aleksandra Fredry przygląda się narodowej niedojrzałości, zapraszając widzów do świata pełnego barwnych postaci, które w historycznych kostiumach, zaskakującej scenografii i przy muzyce na żywo zapalczywie toczą swoje wojenki.

godz. 19:00 – Dźwiękowe inhalacje, WOAK
Eksperyment słowno-muzyczny dla dorosłych oparty na spontaniczności i doświadczaniu przywoływanej historii. W kameralnej atmosferze, łącząc graną na żywo muzykę z performatywnym czytaniem, organizatorzy zaproszą Was do wspólnej dźwiękowej podróży. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

godz. 19:00 – Once, także 17.10, Teatr Muzyczny
Wzruszająca miłosna opowieść o dwojgu zakochujących się w sobie ludzi, nieśpiesznie krążących ulicami Dublina. Dziewczyna – imigrantka z Czech, i Chłopak – utalentowany muzycznie Irlandczyk – nawiązują relację, której głównym spoiwem jest muzyka. Once to wielokrotnie nagradzany musical z 2011 roku, który – podobnie jak film o tym samym tytule – odniósł ogromny międzynarodowy sukces i został nagrodzony m.in. Grammy za najlepszą płytę musicalową.

godz. 20:00 – Jazz Od Nowa Festival, Klub Od Nowa
Organizatorzy starają się łączyć klasykę jazzu z jego nurtem eksperymentalnym. Zapraszając gwiazdy polskiego i światowego jazzu nie zapominają przy tym o wykonawcach lokalnych, a także tych debiutujących, którzy stoją u progu kariery. W piątkowy wieczór wystąpi Sebastian Zawadzki oraz Piotr Wojtasik Quintet. Bilety: 60-70 zł, karnety 140-160 zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *