Policjanci pomogli rodzącej kobiecie

Box1

Mundurowi pełniący służbę w Toruniu mieli w niedzielę szczególną interwencję. Eskortowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą.

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. 17:30. Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy jechali ulicą Żółkiewskiego w Toruniu.

– Kiedy radiowóz zatrzymał się na światłach z samochodu, który zatrzymał się przed mundurowymi wyskoczył kierowca i podbiegł do nich – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP Toruń. – Mężczyzna zdenerwowanym głosem powiedział, że jedzie wspólnie ze swoją ciężarną żoną do szpitala. Podczas podróży rozpoczął się poród. Mężczyzna bardzo bał się o zdrowie żony i dziecka, więc poprosił policjantów o pomoc. Mundurowi natychmiast podjęli decyzję o pilotażu samochodu do szpitala na ul. Świętego Józefa. 

Policjanci zalecili kierowcy, jak ma się za nimi poruszać, aby bezpiecznie dojechać do szpitala. Już na miejscu mundurowi zaalarmowali personel medyczny.

– Dzięki pomocy policjantów ciężarna kobieta szybko trafiła pod kuratelę lekarzy i otrzymała fachową opiekę – dodaje przedstawiciel policji. – Okazało się, że pomoc policjantów przyszła w samą porę. Kilka minut potem na świat przyszła dziewczynka. Szczęśliwym rodzicom gratulujemy!
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *