Policjanci z Torunia sprawdzali prędkość. Skontrolowali 119 kierowców

112 Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Na drogach powiatu toruńskiego Komenda Miejska Policji w Toruniu w poniedziałek 11 kwietnia zorganizowała kolejną akcję w ramach działań pn.: Prędkość. Celem profilaktycznej akcji jest ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń drogowych i wyeliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów.

Akcję “Prędkość” toruńscy policjanci przeprowadzili w miniony poniedziałek na drogach powiatu toruńskiego. Mundurowi z Torunia apelują przy tej okazji, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji. Zintensyfikowane kontrole prędkości na drodze trwały od 6.00 do 22.00.

– Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”, ale przed wszystkim zminimalizowanie liczby wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość – informuje asp. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Podczas działań mundurowi czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu drogowego do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, sprawdzali prędkość, kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty.

Policjanci skontrolowali łącznie 119 kierowców. W 37 przypadkach przekroczyli oni prędkość. Efektem przeprowadzonych działań było zatrzymanie 1 prawa jazdy i 7 dowodów rejestracyjnych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.