Policyjna akcja na ulicach Torunia. Ujawniono ponad 40 wykroczeń

112 Box2 Wiadomości

Funkcjonariusze z toruńskiej drogówki brali wczoraj udział w akcji pn.: “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci obserwowali, jak wobec pieszych zachowują się kierujący pojazdami, ale także czy sami piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Najczęstsze przewinienie kierowców to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Akcja pn.: “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” została zorganizowana we wtorek 4 maja.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądali się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania obejmowały także rowerzystów. Mundurowi rozdawali również elementy odblaskowe. Policjanci podczas trwania akcji ujawnili ponad 40 wykroczeń zagrażających pieszym, popełnionych przez kierowców pojazdów. Przewinienia polegały głównie na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach – informuje asp. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń.

Policjanci z Torunia apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności wobec niechronionych uczestników dróg, a do pieszych o noszenie elementów odblaskowych oraz o zwracanie uwagi na to, co dzieje się na drogach – m.in. o nie wchodzenie na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *