Ponad 50 proc. mieszkańców Torunia jest już w pełni zaszczepionych na COVID-19

Box1 Wiadomości

Prezydent Michał Zaleski poinformował na wczorajszym briefingu prasowym, że na niecałe 200 tys. mieszkańców Torunia zaszczepionych dwoma dawkami jest już prawie 100 tys. osób. Największy odsetek zaszczepionych jest w grupie 70+, a najmniejszy wśród młodzieży w wieku 12-19 lat.

Do 18 lipca w pełni zaszczepionych zostało 99, 3 tys. zameldowanych w Toruniu mieszkańców. Największy odsetek zaszczepionych (85 proc.) jest w grupie 70+. W dalszej kolejności w grupach 60+ (78 proc.), 40+ i 50+ (69 proc.), 20+ i 30+ (56 proc.), a najmniejszy wśród młodzieży w wieku 12-19 lat (39 proc.). Od początku Narodowego Programu Szczepień w Toruniu podano ponad 171 tys. dawek szczepionki. W mobilnych punktach szczepień zaszczepiono ponad 9 tys. osób.

– Z dumą mogę powiedzieć, że torunianki i torunianie są bardzo odpowiedzialni, gdyż poddają się szczepieniom. Zachęcam wszystkich do korzystania z tej możliwości. To ważne, abyśmy sięgnęli bezpiecznego poziomu 80 procent zaszczepionych. Zostało nam tylko albo aż 30 procent mieszkanek i mieszkańców Torunia – mówił wczoraj prezydent Torunia Michał Zaleski.

Fot. Sławomir Kowalski na UMT

Tagged

2 thoughts on “Ponad 50 proc. mieszkańców Torunia jest już w pełni zaszczepionych na COVID-19

  1. Pismaki oto. Toruń (razem z pozostałym Głównym Ściekiem medialnym) –
    Dlaczego wy uparcie nie mówicie “jak jest” ? że chętnych do szczepień ubywa z dnia na dzień, że Polska sprzedaje 4 mln dawek na Wschód, że zamykane są ( także w Toruniu) kolejne punkty przeprowadzania tego medycznego Eksperymentu na ludziach?
    zamiast tego mamy……ciąg dalszy agitacji, propagandy. Czy dobrze Wam za to płacą?
    Pandemio Trwaj : )

  2. wniosek jest taki, że połowa mieszkańców najpierw dała się zastraszyć kowidozą (jak dzieci), nic samemu nie weryfikując, potem zostawiła swoje myślenie na….ekranie Telewizora, a na końcu łyknęła wszystko jak pelikany i stała się ofiarami nachalnej socjotechniki przemysłu farmaceutycznego – który nie weźmie żadnej odpowiedzialności za, coraz częściej występujące powikłania , w tym nagłe zejścia. Po co ryzykować własnym zdrowiem? Covid 19 – śmiertelność 0,047%, dzieci w wieku 1-17 lat (do tej pory dwie osoby!) Przeczytaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *