Poseł Robert Kwiatkowski interweniuje w sprawie wycinki drzew

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Robert Kwiatkowski wystosował do prezydenta Michała Zaleskiego pytanie w sprawie wycinek drzew, prowadzonych w ramach przebudowy al. Jana Pawła II, ul. Chopina i Wałów gen. Sikorskiego.  To reakcja posła Lewicy na wiele próśb o interwencje i sprzeczne informacje, pojawiające się w przestrzeni publicznej.

Pismo zostało skierowane do prezydenta Torunia wczoraj, 3 marca. Poseł Robert Kwiatkowski pyta w nim, ile drzew wcześniej przeznaczonych do wycinki zostanie zachowanych oraz jakie działania podjął Urząd Miasta i MZK, żeby zminimalizować wpływ inwestycji na drzewostan. Pojawiło się także pytanie o to, ile drzew zostało uszkodzonych w trakcie robót budowlanych i w jaki sposób zostały one zabezpieczone. Poseł zastanawia się także, dlaczego część wycinek była prowadzona w godzinach porannych lub nocnych. Nie zabrakło kwestii ostatniej wycinki lip przy moście Piłsudskiego, które wcześniej były zabezpieczone. Robert Kwiatkowski prosi także o podanie liczby zdrowych drzew, które zostały wycięte oraz harmonogramu dalszych wycinek.

Jako posłowi Lewicy szczególnie bliskie są mi kwestie ekologii i w pełni podzielam niepokój niemałej części mieszkańców Torunia wobec sprzecznych z zapowiedziami władz Torunia działań wobec zadrzewienia wspomnianych ulic – komentuje Robert Kwiatkowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *