Poszukiwany mężczyzna, który miał fałszywe pieniądze

112 Box2 Wiadomości
Policjanci zatrzymują kierowcę do kontroli drogowej
fot. Łukasz Piecyk (ilustracyjne)

Policjanci z toruńskiej komendy są w trakcie ustalania tożsamości mężczyzny, który pod koniec stycznia tego roku pomógł wprowadzić do obrotu fałszywy banknot. Zwracają się z prośbą o pomoc do mieszkańców.

Pod koniec stycznia w jednym ze sklepów na toruńskiej starówce poszukiwany mężczyzna pomógł w procederze wprowadzenia do obrotu fałszywych pieniędzy. 4 lutego zatrzymano w tej sprawie dwóch mężczyzn w wieku 31 i 32 lat podejrzanych o wprowadzenie do obrotu fałszywych banknotów.

Dwóch różnych sprawców w odstępie kilkudziesięciu minut w dwóch różnych sklepach wprowadziło do obrotu fałszywe banknoty. Od początku podejrzewano, że działali razem. Wskazywały na to między innymi te same numery seryjne dwustuzłotówek. Sklepy wyposażone były w kamery monitoringu, lecz sprawcy byli zamaskowani. Mimo tego udało się wytypować i zatrzymać sprawców.

Ustalono także, że w jednym ze sklepów fałszywy banknot pomógł wprowadzić do obrotu inny mężczyzna. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu.

Osoby, które mają wiedzę o tym zdarzeniu lub rozpoznają mężczyznę przedstawionego na zdjęciu, są proszone o kontakt z wydziałem dochodzeniowo-śledczym miejskiej komendy policji przy ul. Grudziądzkiej 47. Numer telefonu: 47 754 26 07. Telefon do dyżurnego: 47 754 23 68. Adres mailowy: dyzurny-torun@bg.policja.gov.pl. Informacje można przekazać anonimowo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.