Pozbądź się tłuszczu raz na zawsze

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Po menopauzie mocno przytyłam, jednak żadne diety ani ćwiczenia nie pomagały mi schudnąć. Męczyłam się przez całe lata, powoli tracąc nadzieję na pozbycie się zbędnych kilogramów. Skutecznym rozwiązaniem okazała się kriolipoliza, czyli zamrażanie komórek tłuszczowych. Zabieg usuwa tkankę tłuszczową raz na zawsze, zwłaszcza z tych partii ciała, które trudno wyćwiczyć – mówi pani Hanna, pacjentka Medical Clinic Babiarz

Co dała pani kriolipoliza?
Dzięki serii zabiegów kriolipolizy, czyli zamrażania niechcianych komórek tłuszczowych, udało mi się stracić kilka centymetrów w pasie. Poza wyraźnym efektem wyszczuplenia moja skóra stała się bardziej jędrna, a ja sama poczułam się zdecydowanie lepiej – przede wszystkim zaczęłam odzyskiwać dawno utraconą pewność siebie. Przez wiele lat zmagań z otyłością brzuszną unikałam sytuacji, w których musiałabym odsłonić się w obecności innych: nie chodziłam na basen, nie opalałam się na plaży. Kupując ubrania, wybierałam nie takie, które mi się podobały, tylko te, które ukryją mankamenty mojego ciała. Osoby z otyłością często tracą spontaniczność, przesadnie skupiając się na tym, jak postrzegają je inni. Tak właśnie było ze mną. Chudnięcie stawało się stopniowo moją obsesją, jednak w moim wieku to już nie takie proste. Wiem, że nigdy nie wrócę do sylwetki z młodości i na to nie liczyłam, ale żadna dieta nie pomogła mi zrzucić na stałe choćby paru kilogramów. Intensywne ćwiczenia na siłowni, ze względu na mój stan zdrowia, nie wchodziły w grę. Z kolei medycyna estetyczna od zawsze kojarzyła mi się z blichtrem, wysokimi cenami, byłam przekonana, że to „nie dla mnie”. Dlatego byłam zaskoczona, gdy mój fizjoterapeuta pan Mariusz Babiarz zapowiedział, że wprowadza do swojej oferty zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

A jednak postanowiła pani spróbować. Dlaczego?
Pomyślałam: „a co mi szkodzi? Najwyżej nie zadziała”. Zdecydowało jednak to, że znam pana Mariusza od kilku lat i w tym czasie mocno mi pomógł odzyskać sprawność po złamaniu nogi. Mam też pewne problemy z kręgosłupem. Dzięki zabiegom w gabinecie Medical Clinic Babiarz pozbyłam się uciążliwego bólu. Fachowa pomoc ze strony pana Mariusza była więc dla mnie argumentem za tym, żeby spróbować z kriolipolizą. Zaufałam, że on się na tym zna i skoro proponuje taki zabieg, to będzie on skuteczny.

Na czym polega kriolipoliza?
Najistotniejsze, że kriolipoliza usuwa tkankę tłuszczową raz na zawsze. Zabieg powoduje redukcję tłuszczu z miejsc problematycznych, które trudno wyćwiczyć. Metoda polega na chłodzeniu tkanki tłuszczowej w celu spowodowania jej rozpadu. Pod wpływem niskiej temperatury komórki tłuszczowe „umierają” i są stopniowo eliminowane z organizmu. Po jednym zabiegu kriolipolizy dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej nawet do około 40 proc.

Pierwsze efekty pojawiają się po 2-3 tygodniach, a ostateczny rezultat zabiegu widać po 2-3 miesiącach. Sam zabieg jest praktycznie nieodczuwalny i trwa ok. 45 minut. W tym czasie do wybranej części ciała przykładane są specjalne pady, których zadaniem jest zamrozić komórki tłuszczowe. Trzeba pamiętać, że w usuwaniu martwych komórek tłuszczowych bierze udział wątroba. Dlatego ważne jest dbanie o lekkostrawną dietę oraz unikanie używek (zwłaszcza alkoholu), aby jej dodatkowo nie obciążać. Na kilka dni przed zabiegiem, a także po nim, trzeba pić dużo więcej wody, aby pobudzić układ limfatyczny. Warto też zwiększyć swoją aktywność fizyczną, np. robić kilka tysięcy kroków dziennie. Wszystko po to, by komórki tłuszczowe krążące w organizmie nie osiadły w innej partii ciała, tylko zostały skutecznie wydalone. Zabieg ten można połączyć z innymi w ramach pakietów oferowanych przez Medical Clinic Babiarz. W skład takiego pakietu wchodzi kriolipoliza, lipolaser, liposukcja kawitacyjna i fale radiowe. Pan Mariusz w rozmowie z pacjentem wytłumaczy, na czym polegają poszczególne zabiegi i dobierze je tak, by osiągnąć jak najlepszy efekt. Warto na koniec dodać, że Medical Clinic Babiarz dysponuje nowoczesnym sprzętem wysokiej klasy, ale postawił na przystępne ceny zabiegów, które praktycznie się nie zdarzają w innych gabinetach medycyny estetycznej. Jak zapewnia właściciel – nie chodzi o to, żeby zarobić jak najwięcej, tylko umożliwić skorzystanie z takich zabiegów tym pacjentom, których nie byłoby na nie stać w „rynkowych” cenach.

Medical Clinic Babiarz, Dolina Drwęcy 47A, 87-162 Krobia
medicalclinic@medicalclinicbabiarz.pl
Telefon: +48 600 021 337
Rejestracja pacjentów: +48 600 507 535

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *