Prezydent Gdańska nie żyje. Z regionu płyną kondolencje

Box2
fot. Renata Dąbrowska/www.adamowicz.pl

Dotarły do nas smutne wieści – prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w wyniku ran odniesionych podczas ataku na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Z naszego regionu płyną kondolencje dla rodziny wieloletniego gospodarza miasta nad Motławą.

Paweł Adamowicz zmarł dziś po południu w gdańskim szpitali w wyniku ran odniesionych podczas “światełka do nieba” na finale WOŚP w Gdańsku. Ugodził nożem 27-letni mieszkaniec tego miasta. W nocy prezydent przeszedł operację. Po niej jego stan nadal był bardzo poważny.

– Nie udało się wygrać z tym wszystkim, co go dotknęło. Wieczny odpoczynek racz mu dać panie – powiedział dziennikarzom przed szpitalem minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Adamowicz od 1998 r. był prezydentem Gdańska. W latach 1994-1998 stał na czele gdańskiej rady miasta. Był jednym z założycieli regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej na Pomorzu. Wcześniej działał w Kongresie Liberalno-Demokratycznym i AWS. W listopadowych wyborach w drugiej turze pokonał Kacpra Płażyńskiego.

Z regionu płyną już kondolencje dla rodziny zmarłego prezydenta Gdańska.

W związku z informacją o tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Starostwo Powiatowe w Toruniu odwołało dzisiejszy koncert noworoczny na Jordankach.

“Tak bestialski akt przemocy wobec drugiego człowieka nie znajduje żadnego wytłumaczenia… Jednocząc się w bólu z rodziną Pana Prezydenta, przekazujemy wyrazy najszczerszego współczucia. Cześć Jego pamięci, Zarząd Powiatu Toruńskiego” – czytamy na Facebooku powiatu toruńskiego.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Prezydent Gdańska nie żyje. Z regionu płyną kondolencje

  1. Pan Donald Tusk ma rację. Jesteś i byłeś wielki Wielki dla tysięcy Polaków. Tak jak mówił D. Tusk obronimy Gdańsk dla Ciebie. Bardzo współczuję pogrążonej w bólu Rodzinie. Bardzo chciałbym pomóc i ulżyć Waszemu cierpieniu. To co się stało to prawdziwy cios, głęboko odczuwalny, w zranionym Dobrymi Polakami społeczeństwie.Prawdziwy dramat dla Polaków ceniących Pokój i SOLIDARNOŚĆ. Na zawsze zapisałeś się W Pamięci Polaków. Wierzę, że Rząd odpowiednio zabezpieczy Twoją Rodzinę. W pełni na to zasługujesz. Dobry Bóg przygotował Ci należne miejsce. Mogłeś jeszcze tak wiele zrobić dla Polski i Polaków. lecz atak szaleńca przerwał Twoje starania. Najwyższe ordery nie są w stanie zrekompensować Twojej Miłości do Rodziny i Ojczyzny. Spoczywaj w Spokoju otoczony zastępami aniołów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *