Problem z rozkładami jazdy na przystankach. “Pasażerowie są myleni”

Box1 Wiadomości
Fot. Adam Zakrzewski

Mieszkańcy Torunia sygnalizują kłopoty z odczytaniem aktualnie obowiązujących rozkładów jazdy MZK. Na przystankach nie ma informacji o obowiązywaniu rozkładu feryjnego, mylące dla pasażerów są także rozkłady “od poniedziałku do piątku”. Znamy komentarz MZK.

Jedna z naszych czytelniczek poinformowała nas, że informacje o obowiązywaniu rozkładów feryjnych na niektórych liniach umieszczane były na przystankach na kartkach i mocowane taśmą.

 – Zdecydowana większość tych kartek została już dawno pozrywana i na przystankach nie ma żadnej informacji, lub wiszą jakieś ponaddzierane resztki tych kartek. Pasażerowie widzą więc zwykłe rozkłady z podziałem “od poniedziałku do piątku”, “ferie”, “sobota-niedziela”. Nie wiadomo jednak, że teraz jest rozkład feryjny, bo te świstki papieru już zerwano – opisuje mieszkanka Torunia.

Dodaje także, że rozkłady jazdy były kilkukrotnie zmieniane, także na liniach, na których od listopada obowiązuje feryjny rozkład jazdy.

Mimo to dla tych linii dalej są umieszczane rozkłady “od poniedziałku do piątku”, choć od 3 miesięcy nie obowiązują one w żaden dzień i nie wiadomo czy i kiedy w ogóle zostaną przywrócone – dodaje nasza czytelniczka. – Pasażerowie są po prostu myleni.

Poprosiliśmy MZK o komentarz.

W związku z zawieszeniem stacjonarnej nauki w szkołach wprowadzone zostały feryjne rozkłady jazdy na liniach, na których funkcjonowały dwa rodzaje rozkładów: “dni nauki szkolnej” i “ferie”. Na pozostałych liniach oznaczenie “poniedziałek – piątek” oznacza, że tramwaje lub autobusy kursują bez różnienia, czy jest to dzień nauki szkolnej czy nie – wyjaśnia Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK Toruń.

MZK dodaje także, że informacje o obowiązywaniu feryjnych rozkładów jazdy były zamieszczane na stronach internetowych oraz portalach społecznościowych Urzędu Miasta Torunia i MZK.

Proszę wejść na stronę MZK. Po wejściu w rozkład lub konkretną linię nie ma nigdzie informacji, że obecnie obowiązuje rozkład feryjny. Żeby znaleźć tą informację na stronie MZK trzeba wejść na 14 stronę aktualności! Tak samo na stronie Urzędu Miasta, informacja jest widoczna dopiero na którejś z kolei stronie z aktualnościami – ripostuje mieszkanka Torunia.

Zmian w sposobie informowania na stronach internetowych mieszkańcy raczej nie mogą się spodziewać. MZK zapewniło nas natomiast, że zniszczone na przystankach informacje – zostaną wymienione na nowe.

Tam, gdzie uległy zniszczeniu, zostaną w najbliższym czasie uzupełnione – podsumowuje Sylwia Derengowska z MZK Toruń.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *