Przez zwinięty banknot wciągali narkotyki w centrum miasta. Nastolatkowie wpadli przez przypadek

112 Box2 Wiadomości
fot. Straż Miejska w Toruniu.

We wtorek toruńscy strażnicy miejscy przekazali w ręce policji dwójkę nieletnich, którzy w popołudniem w centrum miasta zażywali narkotyki. 17-latek i 15-latka na ławce przy Wałach Gen. Sikorskiego przez zwinięty banknot wciągali biały proszek.

Nastolatkowie wpadli przypadkiem. We wtorek około godz. 16:30 do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że na jednej z ławek przy ul. Wały Gen. Sikorskiego ktoś spożywa alkohol. Patrol Straży został wysłany na miejsce.

Sytuację śledził już wtedy operator monitoringu miejskiego. I to właśnie on w trakcie interwencji zobaczył, że na ławce obok dwójka nastolatków zażywa narkotyki.

– Podczas krótkiej obserwacji okazało się, że młoda dziewczyna z chłopakiem dość dziwnie się zachowują. Nastolatkowie mieli na zeszycie usypane kreski z białego proszku, ponadto mężczyzna na widok zbliżającego się patrolu pospiesznie schował do kieszeni woreczek strunowy z podejrzaną zawartością. Przyłapani przez mundurowych przyznali się do zażywania substancji za pomocą zwiniętego w rulon banknotu – informuje Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy toruńskiej Straży Miejskiej.

Strażnicy miejscy 17-latka i jego 15-letnią koleżankę przekazali w ręce policji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.