Przytul Polskę w Młynie Wiedzy

Box2 Kultura Polecamy Wiadomości
fot. Anna Mika (materiały nadesłane)

Jaka jest Polska marzeń? Co lubimy w swojej ojczyźnie? Co chcielibyśmy w niej zmienić i co można zrobić, aby żyło nam się lepiej? Odpowiedzi na te pytania będzie można poszukać w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy już pod koniec stycznia. Kuratorkami wystawy “Przytul Polskę” są Pola Amber, Joanna Studzińska i Małgosia Żmijska.

W czwartek 23 stycznia w Młynie Wiedzy planowane jest otwarcie wystawy “Przytul Polskę”. Ideą ekspozycji jest stworzenie platformy do dyskusji o współczesnej Polsce i o Polsce marzeń – niekoniecznie na poważnie, także z przymrużeniem oka. To świetna okazja, aby z uśmiechem porozmawiać o tym, co nam się podoba, czego nie lubimy i co byśmy chcieli zmienić. Wystawa kierowana jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Jej twórcy chcieli zaakcentować potrzebę rozmawiania o ojczyźnie już od najmłodszych lat. “Przytul Polskę” odnosi się nie tylko do takich pojęć, jak wspólnota czy postawa obywatelska. Proponuje kompleksowe spojrzenie i odnosi się także do życia codziennego, kuchni czy języka.

REKLAMA

Chcemy rozmawiać z dziećmi o Polsce bez zadęcia, za to z sympatią i poczuciem humoru – informują autorki wystawy.

Nad niełatwą kategorią polskości dzieci wraz ze swoimi rodzicami będą mogły zastanowić się w trakcie wspólnej zabawy. Wystawa “Przytul Polskę” podzielona została na kilka przestrzeni tematycznych. Najważniejszą z nich jest część centralna z poduchami – przytulankami w kształcie Polski. Kolejne części dotyczą kultury (Galeria Sztuki Polskiej), sportu (Kącik Kibica), jedzenia (Kuchnia Polska) czy środowiska (Polska Przyroda). Zwiedzający będą meli okazję, żeby zrobić sobie zdjęcie w biało-czerwonym szaliku, zagłosować na ulubioną zupę wigilijną czy zmierzyć się z łamańcami językowymi.

Każdy może zastanowić się nad tym, czym jest patriotyzm na co dzień – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Wystawa “Przytul Polskę” będzie dostępna od 23 stycznia 2020 roku do końca czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *