Przytul Polskę w Młynie Wiedzy

Box2 Kultura Polecamy Wiadomości
fot. Anna Mika (materiały nadesłane)

Jaka jest Polska marzeń? Co lubimy w swojej ojczyźnie? Co chcielibyśmy w niej zmienić i co można zrobić, aby żyło nam się lepiej? Odpowiedzi na te pytania będzie można poszukać w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy już pod koniec stycznia. Kuratorkami wystawy “Przytul Polskę” są Pola Amber, Joanna Studzińska i Małgosia Żmijska.

W czwartek 23 stycznia w Młynie Wiedzy planowane jest otwarcie wystawy “Przytul Polskę”. Ideą ekspozycji jest stworzenie platformy do dyskusji o współczesnej Polsce i o Polsce marzeń – niekoniecznie na poważnie, także z przymrużeniem oka. To świetna okazja, aby z uśmiechem porozmawiać o tym, co nam się podoba, czego nie lubimy i co byśmy chcieli zmienić. Wystawa kierowana jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Jej twórcy chcieli zaakcentować potrzebę rozmawiania o ojczyźnie już od najmłodszych lat. “Przytul Polskę” odnosi się nie tylko do takich pojęć, jak wspólnota czy postawa obywatelska. Proponuje kompleksowe spojrzenie i odnosi się także do życia codziennego, kuchni czy języka.

REKLAMA

Chcemy rozmawiać z dziećmi o Polsce bez zadęcia, za to z sympatią i poczuciem humoru – informują autorki wystawy.

Nad niełatwą kategorią polskości dzieci wraz ze swoimi rodzicami będą mogły zastanowić się w trakcie wspólnej zabawy. Wystawa “Przytul Polskę” podzielona została na kilka przestrzeni tematycznych. Najważniejszą z nich jest część centralna z poduchami – przytulankami w kształcie Polski. Kolejne części dotyczą kultury (Galeria Sztuki Polskiej), sportu (Kącik Kibica), jedzenia (Kuchnia Polska) czy środowiska (Polska Przyroda). Zwiedzający będą meli okazję, żeby zrobić sobie zdjęcie w biało-czerwonym szaliku, zagłosować na ulubioną zupę wigilijną czy zmierzyć się z łamańcami językowymi.

Każdy może zastanowić się nad tym, czym jest patriotyzm na co dzień – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Wystawa “Przytul Polskę” będzie dostępna od 23 stycznia 2020 roku do końca czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *