Radni Koalicji Obywatelskiej zabrali głos w sprawie strajku nauczycieli [WIDEO]

Box2 Fotogalerie Wiadomości
fot. Marek Krupecki

– Zarówno nauczyciele, jak i pracownicy oświaty powinni być doceniani – przede wszystkim finansowo za pełnienie swojej misji, za trud codziennej edukacji i wkład w wychowanie naszej młodzieży – czytamy w stanowisku klubu radnych Koalicja Obywatelska.

Na dzisiejszej konferencji prasowej klub radnych Koalicji Obywatelskiej przedstawił swoje stanowisko w sprawie protestu nauczycieli i pracowników oświaty, który jest planowany 8 kwietnia.

Radni KO solidaryzują się z nauczycielami i pracownikami oświaty. Sprzeciwiają się też “szkodliwej deformie polskiego systemu edukacji”.

– Sprzeciwiamy się niezrozumiałym dla nas próbom rozbijania środowiska nauczycielskiego i deprecjonowania ich interesów przez stronę rządową – mówi Paweł Gulewski, szef klubu KO w radzie miasta. – Dla nas niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy minister Zalewska biega z wydrukowaną tabelą dotyczącą zarobków nauczycieli, z której wynika, że są oni krezusami i zarabiają ok. 5,6 tys. zł.

Gulewski następnie przedstawił treść stanowiska KO:

– Wszyscy obserwujemy postępującą dewaluację etosu zawodu nauczyciela – czytamy w stanowisku. – Zarówno nauczyciele, jak i pracownicy oświaty powinni być doceniani – przede wszystkim finansowo za pełnienie swojej misji, za trud codziennej edukacji i wkład w wychowanie naszej młodzieży – czytamy w stanowisku Koalicji Obywatelskiej. Z niepokojem obserwujemy działania mające na celu zdyskredytowanie oraz skłócenie tego środowiska, które po niełatwym procesie decyzyjnym, w obliczu braku możliwości dostrzeżenia przez rząd swoich potrzeb, zdecydowało się na akcję protestacyjną.

Radni KO widzą konieczność “szybkiej poprawy warunków finansowych nauczycieli poprzez realizację postulatu zwiększenia uposażenia do satysfakcjonującego poziomu”.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Radni Koalicji Obywatelskiej zabrali głos w sprawie strajku nauczycieli [WIDEO]

  1. Obawiam się, że strajk środowiska nauczycielskiego zaszkodzi opozycji. Oby uczniowie mogli przystąpić do egzaminów. Rodzice są zmęczeni i zdenerwowani oraz nie wszyscy wspierają nauczycieli o czym świadczą wpisy w internecie. Odbudowanie zaufania to bardzo delikatna sprawa, a przed nami wybory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *