Richard Gere kolejnym gościem EnergaCAMERIMAGE

Box1 Kultura Wiadomości
Fot. kadr z filmu "Pretty Woman"

Richard Gere odbierze Specjalną Nagrodę Camerimage dla Aktora. Artysta znany m. in. z filmu “Pretty Woman” przyjedzie do Torunia w ramach Festiwalu EnergaCAMERIMAGE. 

Organizatorzy festiwalu docenili jego wkład w sztukę filmową, jako człowieka, którego kreacje oddają to, co najważniejsze w zawodzie aktora. Gere przez lata wcielał się w bohaterów opowieści srebrnego ekranu, wywołując emocje na twarzach i w sercach widzów. Swoją wiarygodnością, charyzmą i wszechstronnością, zapisaną na filmowych taśmach, wprowadził się na stałe do kinowych kanonów. 

REKLAMA

Fot. Myrna Suarez (nadesłane)

Richard Gere zasłynął z roli w filmie “Pretty Woman” Garry’ego Marshalla, gdzie jako bogaty biznesmen, zakochuje się w prostytutce. Na swoim koncie ma jednak o wiele więcej interesujących kreacji. Występował m. in. w “Cotton Clubie” Francisa Forda Coppoli, “Żądzy władzy” Sidneya Lumeta, “Wydziale wewnętrznym” Mike’a Figgisa, czy “W pogoni za zbrodniarzem” Richarda Sheparda. 

Gere swoim dorobkiem zasłużył sobie na wyróżnienie na tegorocznym Festiwalu EnergaCAMERIMAGE, podczas którego odbierze Specjalną Nagrodę Camerimage dla Aktora.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *