Rozbudowa mostu Piłsudskiego. Na jakim jest etapie?

Box2 Wiadomości
Fot. MZD Toruń

Praca na moście drogowym im. J. Piłsudskiego wre, a drogowcy nie zwalniają tempa. W chwili obecnej poszerzany jest chodnik, budowana pochylnia dla osób niepełnosprawnych i montowana balustrada wewnętrzna, która oddzieli ruch pieszych od konstrukcji mostu.

Po stronie zachodniej mostu drogowcy montują – na przęsłach nad rzeką – panele kompozytowe.

– Do ich układania używany jest wózek montażowy, który je transportuje wzdłuż obiektu. Panele są wykorzystywane do budowy ciągów pieszo-rowerowych na obiekcie. Łączone są za pomocą stalowych elementów co 10 lub 13 metrówwyjaśnia Ewa Sawińska, kierownik robót mostowych z firmy INTOP.

Przy wale przeciwpowodziowym, znajdującym się w pobliżu drogi na Zamek Dybowski, budowana jest pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Pod zachodnim wspornikiem montowane są także rury osłonowe do instalacji teletechnicznych i elektrycznych. Roboty trwają także na pasie środkowym, gdzie naprawiana jest płyta betonowa obiektu.

Po zakończeniu tych prac, front robót zostanie przeniesiony na pas wschodni, czyli ten od strony starówki – mówi Ewa Sawińska.

Przypominamy, że w tym tygodniu zaplanowano nocne betonowanie, podczas którego ruch będzie odbywał się wahadłowo. Drogowcy zalecają w tym czasie objazd mostem gen. Elżbiety Zawackiej.

Tagged

1 thought on “Rozbudowa mostu Piłsudskiego. Na jakim jest etapie?

  1. Mało dokładny opis.Ciąg pieszo-rowerowy jest, ale co z barierkami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Co, jak, kiedy? Sam to widzę, że powstają, ale w opisie nie ma o tym słowa. Kiedy będzie można przejechać rowerem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *