Run Toruń 2019 za nami! Zobaczcie zdjęcia

Box1 Fotogalerie Toruń Plaza
Fot. Łukasz Piecyk

Ulicami Torunia przebiegli dziś sportowcy mierzący się w zawodach Run Toruń 2019. Najszybszy na dystansie 10 km był Dawid Klaybor (czas 32:22), na 5 km złoto odebrał Przemysław Obara (czas 16.23). Medale zwycięzcom wręczał prezydent Michał Zaleski.

Bieg na 10 km rozpoczął się przy CH Plaza punktualnie o godz. 12.00. Godzinę później wyruszyły osoby startujące w biegu na 5 km. W ósmej edycji Run Toruń udział wzięło ponad 3 tys. sportowców.

– Miasto Toruń od początku czyli od ośmiu lat wspiera stowarzyszenie Run  to Run w organizacji tego wydarzenia – mówiła Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. – Jest to doskonała promocja miasta, biegacie państwo w samym jego centrum, a medale zostaną wręczone przy ruinach zamku krzyżackiego. Życzę wszystkim powodzenia i zrobienia rekordów.

Co roku zwycięzcy otrzymują medal związany z Toruniem. W poprzednich latach były to medale przedstawiające Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski, Pomnik Flisaka, Anioł Toruński i Helios – Pomnik ku czci Kopernika oraz medal związany z marką promocyjną miasta pod tytułem „Toruń Porusza”. W 2019 roku uczestnicy Run Toruń otrzymali medal przedstawiający Teatr Baj Pomorski.

Tagged

1 thought on “Run Toruń 2019 za nami! Zobaczcie zdjęcia

  1. A ja zamiast w tym ścisku biegałem sobie o tej porze ze znajomą w lesie. Bez stopera, bez konkurowania,bez dawania na maxa ile fabryka dała, bez tego całego komercyjnego nadęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *