Run Toruń 2019 za nami! Zobaczcie zdjęcia

Box1 Fotogalerie Toruń Plaza
Fot. Łukasz Piecyk

Ulicami Torunia przebiegli dziś sportowcy mierzący się w zawodach Run Toruń 2019. Najszybszy na dystansie 10 km był Dawid Klaybor (czas 32:22), na 5 km złoto odebrał Przemysław Obara (czas 16.23). Medale zwycięzcom wręczał prezydent Michał Zaleski.

Bieg na 10 km rozpoczął się przy CH Plaza punktualnie o godz. 12.00. Godzinę później wyruszyły osoby startujące w biegu na 5 km. W ósmej edycji Run Toruń udział wzięło ponad 3 tys. sportowców.

– Miasto Toruń od początku czyli od ośmiu lat wspiera stowarzyszenie Run  to Run w organizacji tego wydarzenia – mówiła Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. – Jest to doskonała promocja miasta, biegacie państwo w samym jego centrum, a medale zostaną wręczone przy ruinach zamku krzyżackiego. Życzę wszystkim powodzenia i zrobienia rekordów.

Co roku zwycięzcy otrzymują medal związany z Toruniem. W poprzednich latach były to medale przedstawiające Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski, Pomnik Flisaka, Anioł Toruński i Helios – Pomnik ku czci Kopernika oraz medal związany z marką promocyjną miasta pod tytułem „Toruń Porusza”. W 2019 roku uczestnicy Run Toruń otrzymali medal przedstawiający Teatr Baj Pomorski.

Tagged

1 thought on “Run Toruń 2019 za nami! Zobaczcie zdjęcia

  1. A ja zamiast w tym ścisku biegałem sobie o tej porze ze znajomą w lesie. Bez stopera, bez konkurowania,bez dawania na maxa ile fabryka dała, bez tego całego komercyjnego nadęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *