Rusza nabór wniosków o wypłatę 500+ na kolejny okres

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Od dziś (1 lutego) składać można wnioski o wypłatę 500+ na kolejny okres – od czerwca 2021. Obecnie można to robić tylko elektronicznie. Jak i do kiedy złożyć wniosek?

Obecnie trwa jeszcze okres świadczeniowy 2019/2021. Od czerwca rozpocznie się kolejny, trwający do końca maja 2022. Ci, którzy chcą w dalszym ciągu pobierać świadczenie, powinni złożyć wniosek na kolejny okres. Można to robić już od dziś. Z uwagi na pandemię, w lutym i w marcu możliwe jest jedynie elektroniczne złożenie wniosku. Jak? Za pomocą bankowości elektronicznej, portalu empatia.gov.pl lub portalu PUE ZUS. Od kwietnia ma być możliwe również złożenie wniosku papierowego.

Wnioski złożone do końca marca zostaną rozpatrzone do końca czerwca. Wnioski, które wpłyną w do końca maja, rozpatrzone będą do końca lipca, a te, które złożone zostaną w czerwcu – do końca sierpnia.

Przyznanie 500+ nie jest zależne od dochodu rodziny. W Toruniu realizacją świadczenia zajmuje się Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie. Aktualnie świadczenie wypłacane jest na 31 126 dzieci z Torunia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *