Sobota w Toruniu – co nas czeka?

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Turniej tańca, spacer po lasku Na Skarpie, warsztaty komiksowe, koncert Andrzeja Poniedzielskiego czy kabareton – dziś jest sporo wydarzeń do wyboru.

godz. 9:00 – III Ogólnopolski Turniej „Chance for Dance”, CKK Jordanki
Stowarzyszenie Tańca Nowoczesnego oraz Born2Dane Studio Małgorzaty Szulc i Mariusza Mikołajek zapraszają na Ogólnopolski Turniej Tańca „Chance for Dance 2021”. Celem Turnieju jest konfrontacja dorobku artystycznego solistów duetów i zespołów amatorskiego ruchu tanecznego zrzeszonych w domach kultury oraz szkołach tańca.

REKLAMA

godz. 9:00 – Parkrun Toruń #264, ul. Leśny Trakt
Poranną dawkę ruchu na świeżym powietrzu w każdą sobotę o 9:00 w lasku Na Skarpie. Uczestnicy do pokonania będą mieli odcinek 5 km biegiem, truchtem lub marszem. Wymagana wcześniejsza rejestracja – kliknij, aby przejść do strony. Wstęp wolny.

godz. 9:00-10:30 – Teatralny rozruch, WOAK
Teatralny rozruch to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych ludzi zabawa. Uczestnicy poznają różne formy teatru. Zajęcia przewidziane dla dzieci w wieku 7-11 lat. Zapisy: www.woak.torun.pl. Bilety: 5 zł.

godz. 10:00-20:00 – Festiwal roślin, także 17.10., Arena Toruń
Wielka wyprzedaż roślin doniczkowych w Toruniu. Jesienna edycja największego targu roślin doniczkowych w świetnych cenach, czyli raju dla tych, którzy chcą nadać swojemu wnętrzu niepowtarzalnego, naturalnego klimatu.

godz. 10:00 – Spacer po Porcie Drzewnym i Starym Toruniu, start z przystanku autobusowego na początku ul. Starotoruńskiej
Dlaczego Port Drzewny nazywa się drzewny? Gdzie przez Wisłę przeprawiali się Krzyżacy i gdzie był lokowany Stary Toruń? Zapraszamy na dłuższy spacer po miejscach związanych z początkami miasta Torunia, oraz miejscem, gdzie królowali niegdyś flisacy. Należy wziąć turystyczne ubrania i dobre buty, bo ścieżka będzie prowadzić przez krzaki i grunty orne. Prowadzenie: Marcin Orłowski.

godz. 11:00-13:00 – Poranne figle, psoty i żarty, WOAK
Zajęcia parateatralne dla dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami. Poranne figle, psoty i żarty to wspólna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych uczestników zabawa. Zajęcia odbędą się w dwóch grupach I grupa: 11:00-⁠11:45, II grupa: 12:15-⁠13:00. Bilety: 5 zł.

godz. 12:00 – Warsztaty komiksowe dla dzieci, Domkultury! Bydgoskie Przedmieście
Uczestnicy warsztatów poznają fascynującą historię obrazkowych opowieści, dowiedzą się o czym może opowiadać komiks i jak stworzyć komiksowego ludzika, czyli postać. Stworzą także kompozycję na podstawie okładki pierwszego Supermana.Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 8-13 lat. Zajecia poprowadzi toruński rysownik komiksowy Piotr Wojciechowski. Obowiązują zapisy drogą mailową: utu.fundacja@gmail.com

godz. 13:00 – Piłka nożna: Pomorzanin Toruń vs Start Pruszcz, Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego
Jedenasta kolejka IV ligi, grupy kujawsko-pomorskiej.

godz. 16:30 – Rejs Wisłą na Zachód, start z Przystani Toruń, ul. Popiełuszki 1
Rejs z toruńskimi flisakami o zachodzie słońca, podczas którego uczestnicy zanurzą się w romantyczną panoramę i ciszę wieczornej Wisły. Bilety: 60 zł dorośli, 30 zł dzieci do lat 16 (dzieci do lat 2 bezpłatnie). Zapisy – kliknij tutaj, aby przejść do strony. 

godz. 18:00 – Andrzej Poniedzielski – Koncert Jubileuszowy „BA”,CK Dwór Artusa
Andrzej Poniedzielski w Toruniu zjawi się z nową płytą i koncertem jubileuszowym. W programie inteligentna satyra, humor, piosenki. Doskonała zabawa i wspaniała oprawa muzyczna. Bilety: 75-80 zł

godz. 19.00 – Thornet – Spektakl impro, Filia Dom Muz, ul. Podmurna
Teatr improwizacji to nowoczesna forma teatru alternatywnego, w której aktorzy wychodzą na scenę bez scenariusza i na żywo kreują historię z udziałem widzów. Jest nieprzewidywalny, inspirujący… I naturalnie zabawny! Bilety: 25 zł, 20 zł ulgowy.

godz. 19:00 – Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba, Klub NRD
Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba to fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata końca lat 30. XX wieku: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm. Wspierają ich w tym poeci (m.in. Tuwim, Broniewski, jak i Szenwald, Szlengel, Ginczanka) oraz podwórkowe instrumentarium (banjo, bęben, akordeon, tuba i klarnet). W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki.

godz. 19:30 – Dwa Zdroje, kościół pw. Św. Jakuba Apostoła
Światowa premiera kompozycji „Dwa Zdroje” to owoc współpracy nie tylko międzynarodowej, ale wręcz międzykontynentalnej. Pochodzący z USA kompozytor Daniel Knaggs oraz Schola Cantorum Thorunensis pragną podarować odbiorcom niezwykłe dzieło, które pokazuje, że ani dla muzyki, ani dla głębokich wartości, które ze sobą niesie, nie ma granic ani barier. Wstęp wolny.

godz. 19:30 – Intencja – Marcin Domański, PERS
Wernisaż prac tatuatora pracującego w kolektywie “Goła baba tattoo”. Wstęp wolny.

godz. 20:00 – Polska Noc Kabaretowa 2021, Arena Toruń
Na scenie w Toruniu mieszanka wybuchowa – zestaw artystów wybitnych: po raz pierwszy w roli prowadzących Kabaret K2, który pokochaliście podczas poprzednich edycji PNK, a także artyści z samej czołówki – Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Smile, Kabaret Nowaki oraz po raz pierwszy w naszej ekipie Kabaret Młodych Panów. Bilety: 90-180 zł – w zależności od sektora.

godz. 20:00 – Futsal: FC Reiter Toruń vs Piast Gliwice, Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK
Szósta kolejka Futsal Ekstraklasy. Bilety: 10 zł.

godz. 20:00, 23:15 – Jazz Od Nowa Festival, Aula UMK
Wystąpią: String Connection oraz Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz. Bilety: 70-80 zł, karnety 140-160 zł. Na zakończenie festiwalu przewidziane jest także nocne jazz session w klubie Od Nowa – początek od godziny 23:15.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *