Sprawca wypadku przy ul. Olsztyńskiej zatrzymany. Pomógł apel w mediach

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W sobotę toruńscy policjanci zatrzymali sprawcę wypadku przy ul. Olsztyńskiej ze środy 6 maja. Wszystko dzięki nagraniu z kamery samochodowej kierowcy, który dzięki nagłośnieniu sprawy w mediach zgłosił się na komendę.

O poszukiwaniach świadków przez policję pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Dla przypomnienia: kierowca renaulta nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania i uderzył w jadący w tym samym kierunku motocykl marki zipp, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierowca motocykla w wyniku zderzenia trafił do szpitala.

Medialny apel dotarł do jednego ze świadków zdarzenia, który początkowo przekonany był, że motocyklista przewrócił się sam. Po przeczytaniu opisu sytuacji skojarzył fakty i pomyślał, że wypadek mógł zostać nagrany przez jego samochodową kamerę. Nagrania udostępnił policji i okazały się one kluczowe dla sprawy – zarejestrowany został bowiem sam moment wypadku.

Właścicielem auta, które uciekło z miejsca zdarzenia był mieszkaniec powiatu golubsko- dobrzyńskiego, jednak to nie on siedział w pojeździe tego dnia. Samochód użyczył znajomemu 34-letniemu obcokrajowcowi, który w minioną sobotę został zatrzymany przez policję.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za spowodowanie wypadku w ruchu drogowym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu do 3 lat więzienia. Do czasu zakończenia sprawy zostanie objęty policyjnym dozorem, w ramach którego będzie stawiał się na komisariat trzy razy w tygodniu. Ponadto, musi zapłacić kilka tysięcy złotych poręczenia majątkowego, a także otrzymał zakaz opuszczania kraju.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *