Świąteczna niedziela w naszym mieście – co zaplanowano na dziś?

Box1 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Głównym dzisiejszym wydarzeniem są obchody Święta Wojska Polskiego, przypadające w 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Oprócz tego w mieście będą się dziać także inne interesujące imprezy, jak między innymi zakończenie kina letniego Camerimage w CKK Jordanki. Oto program.

godz. 10:00 Rajd rowerowy, start z Muzeum Twierdzy Toruń
Rajd Rowerowy z przewodnikiem, znawcą historii miasta i regionu Pawłem Bukowskim. Długość trasy to ok. 14 km. Planowane przystanki na trasie: Muzeum Twierdzy Toruń, plac Daszyńskiego, jezioro Nagus, Fort XV. Wyprawę zakończy historyczny quiz z nagrodami dla najlepszych uczestników. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

REKLAMA

godz. 10:00 Skołowana niedziela: jeziora czar, start z parkingu OBI
Wycieczka rowerowa na trasie Toruń – Józefowo – Młyniec II – Toruń. W programie m.in. zwiedzanie drewnianego kościółka w Młyńcu. Do uczestnictwa w wyprawie uprawniony jest absolwent UMK z osobą towarzyszącą. Wycieczka jest bezpłatna i nie obowiązują na nią zapisy.

godz. 10:00-14:00 Średniowieczne Święto Wojska Polskiego, CK Zamek Krzyżacki
Obchody Święta Wojska Polskiego w średniowiecznym wydaniu. W programie, m.in.: pokazy walk rycerskich, turnieje średniowieczne, prezentacja sprzętu rycerskiego i ubioru średniowiecznego oraz gry planszowe. O godz. 12:00 przewidziano natomiast bezpłatne zwiedzanie ruin Zamku Krzyżackiego z przewodnikiem. Zbiórka przy bramie zamkowej.

godz. 11:00, 13:00, 15:00 Na ludowo – kolorowo, Centrum Innowacyjnej Edukacji
Warsztat, podczas którego uczestnicy zgłębią tajemnice lokalnego folkloru oraz przyjrzą się ludowym zwyczajom, które czynią dany region wyjątkowymi, wspólnie odkryją piękno różnorodności naszego kraju, a być może również dowiedzą się czegoś o swoim pochodzeniu. Bilety: 25 zł normalny, 17 zł ulgowy, 50 zł rodzinny.

godz. 12:00 Obchody Święta Wojska Polskiego, Rynek Nowomiejski
„Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – pod tym hasłem obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. W programie, m.in.: przemarsz kolumny, przemówienia okolicznościowe, apel pamięci i salwa honorowa, a także poczęstunek grochówką. Wstęp wolny.

godz. 12:00 Bieg Tropem Wilczym 2021, Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego
VI edycja Biegu Tropem Wilczym na 1963 metry. W ramach wydarzenia odbędzie się również bieg dziecięcy – 196,3m, oraz na dystansie sportowym – 5 i 10 km.

godz. 12:00-18:00 Zwiedzanie fortu i wystawy z przewodnikiem, Fort IV
Otwarcie wystawy zbiorów własnych Komendanta obiektu Jerzego Okońskiego oraz zwiedzanie Fortu z przewodnikiem. Wydarzenie odbędzie się z okazji Święta Wojska Polskiego. Bilety: 12 zł.

godz. 14:00-17:00 Szczepienie w każdy weekend bez rejestracji, Bulwar Filadelfijski, zatoczka na wysokości kotwicy
Dostępny preparat firmy Johnson & Johnson i Pfizer. Szczepienie odbędzie się w Szczepionkobusie.

godz. 17:00 Koncert z okazji Święta Wojska Polskiego, dziedziniec Ratusza Staromiejskiego
W ramach obchodów Orkiestra Dęta OSP Aleksandrów Kujawski zagra koncert prezentujący przekrój 100 lat muzyki polskiej. W programie, m.in.: wiązanka pieśni żołnierskich, a także utwory muzyki popularnej: Gdy mi ciebie zabraknie, Ja się boję sama spać, Sen o Warszawie, Mury, Szklana pogoda, Krakowski spleen, Biała Armia. Wstęp wolny.

godz. 21:00 On Art Film Festival -Who is Lun*na Menoh?,do 29.08., Bulwar Sztuki CSW
Pokazy plenerowe w ramach Festiwalu Kina i Sztuki. W niedzielę film opowiadający o fenomenie Lun*ny Menoh: od wczesnej kariery w Japonii, po podziemną scenę muzyczną w Los Angeles. Seanse odbywają się na zewnątrz CSW od strony CafepARTer. Wstęp wolny.

godz. 22:00 Kino Letnie ECF Camerimage – Sound of Metal, scena plenerowa CKK Jordanki
Na zakończenie tegorocznej edycji Kina Letniego ECF Camerimage jeden z najlepiej ocenianych filmów 2020 roku. „Sound of Metal” to zaskakująco subtelna historia o muzyce, miłości i stracie, ze świetnymi rolami Riza Ahmeda i Paula Raci.Bilety: 15 zł normalny, 12 zł ulgowy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *