Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika [ZDJĘCIA]

Box1 Fotogalerie Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

19 lutego toruńska uczelnia obchodzi swoje święto. Na oficjalnej uroczystości pojawił się rektor Andrzej Tretyn, podsekretarz stanu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Anna Budzanowska i wybitny fizyk prof. dr hab. Józef Szudy.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim. Dalsza część obchodów odbywała się w Auli UMK. Przemówienie wygłosił rektor Andrzej Tretyn i Anna Budzanowska z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Okolicznościowy wykład wygłosił prof. Tomaso Poggio, laureat nagrody „Ratio et Spes”. To pierwszy laureat tej nagrody, przyznanej w obszarze wiedzy, jakim jest sztuczna inteligencja. Z kolei prof. dr hab. Józef Szudy został uhonorowany wyróżnieniem Convallaria Copernicana.

Wręczono dyplomy 113 nowym doktorom habilitowanym i 121 doktorom. Powiększyło się także grono Honorowych Profesorów oraz Ambasadorów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W trakcie uroczystości przyznano także liczne wyróżnienia oraz odznaczenia państwowe i uniwersyteckie. Znalazł się wśród nich m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski czy Medale za Długoletnią Służbę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *