Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika [ZDJĘCIA]

Box1 Fotogalerie Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

19 lutego toruńska uczelnia obchodzi swoje święto. Na oficjalnej uroczystości pojawił się rektor Andrzej Tretyn, podsekretarz stanu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Anna Budzanowska i wybitny fizyk prof. dr hab. Józef Szudy.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim. Dalsza część obchodów odbywała się w Auli UMK. Przemówienie wygłosił rektor Andrzej Tretyn i Anna Budzanowska z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Okolicznościowy wykład wygłosił prof. Tomaso Poggio, laureat nagrody „Ratio et Spes”. To pierwszy laureat tej nagrody, przyznanej w obszarze wiedzy, jakim jest sztuczna inteligencja. Z kolei prof. dr hab. Józef Szudy został uhonorowany wyróżnieniem Convallaria Copernicana.

Wręczono dyplomy 113 nowym doktorom habilitowanym i 121 doktorom. Powiększyło się także grono Honorowych Profesorów oraz Ambasadorów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W trakcie uroczystości przyznano także liczne wyróżnienia oraz odznaczenia państwowe i uniwersyteckie. Znalazł się wśród nich m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski czy Medale za Długoletnią Służbę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *