Szosa Chełmińska: 22-letni Jakub C. potrącił ze skutkiem śmiertelnym rowerzystę

112 Box2 Wiadomości
Fot. Unsplash

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Jakubowi C., który 7 sierpnia 2020 r. ok. godz. 16.05 wjechał na przejście dla pieszych i potrącił jadącego nim rowerzystę. Poszkodowany trafił do szpitala, ale nie udało się go uratować. Teraz kierowcy grozi do 8 lat więzienia. Nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Do zdarzenia doszło 7 sierpnia ubiegłego roku. Jakub C. jechał ul. Szosa Chełmińska w kierunku centrum. W pewnym momencie wyprzedził samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. 22-latek wjechał na przejście i uderzył w rowerzystę.

Rowerzysta doznał złamań i obrażeń wewnętrznych głowy oraz obrzęku płuc. Pomimo udzielenia mu niezwłocznej pomocy medycznej i przewiezienia do szpitala, mężczyzna ten zmarł – informuje Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Przyczyną wypadku było nieprawidłowe zachowanie kierującego, który podjął zabroniony w tych warunkach manewr wyprzedzania. Z kolei nieprawidłowe zachowanie rowerzysty polegało na zabronionym wjeździe pojazdem jednośladowym na przejście dla pieszych. 

Jakub C. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i odmawia składania wyjaśnień. Do tej pory nie był karany. Teraz o jego winie zdecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *