Szumowski: warto, by kandydaci na prezydenta przypominali na spotkaniach o maseczkach i dystansie

Box2 Wiadomości
fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Byłoby dobrze, gdyby w czasie trwającej kampanii wyborczej, wszyscy kandydaci na prezydenta na spotkaniach z sympatykami przypominali o maseczkach i dystansie – powiedział we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szef resortu zdrowia był wieczorem gościem “Wydarzeń” w Polsat News. Minister został poproszony o odniesienie się do zdjęć kilku kandydatów na prezydenta z ich spotkań. Widać było m.in. pozowanie do zdjęć bez maseczek, podawanie rąk i brak dystansu.

“Apel mój do wszystkich kandydatów jest jeden. Apeluję do wszystkich kandydatów na prezydenta: przekonujmy naszych sympatyków, w sensie sympatyków kandydatów, żeby nie zarażali się wzajemnie. Inaczej nie pójdą do wyborów” – powiedział minister.

Wskazał, że kandydaci i ich sztaby powinni przypominać o zachowywaniu odległości i noszeniu maseczek. “Na pewno byłoby dobrze, gdyby ludzie byli w maseczkach, byli zdystansowani. Liczebność też jest ważna. Niech one będą 150 osób, nie większe. Może częściej, może kilka spotkań, ale w mniejszym gronie” – powiedział.

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 28 czerwca, a głosowanie będzie możliwe w godzinach 7-21. W kraju głosowanie ma się odbyć metodą mieszaną – w lokalach wyborczych, a dla chętnych, lub osób na kwarantannie, korespondencyjnie. Jeśli żaden z kandydatów w pierwszej turze wyborów nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wówczas – 12 lipca – odbędzie się druga tura wyborów.(PAP)

Autorka: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mhr/

Tagged

1 thought on “Szumowski: warto, by kandydaci na prezydenta przypominali na spotkaniach o maseczkach i dystansie

  1. Kandydaci na prezydenta wiedzą ,że pandemia to oszustwo. Ma służyć tylko i wyłącznie zniewoleniu ludzi. Zresztą ,kto to mówi……?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *