Ta informacja poruszyła torunian. Ktoś na przystanku zostawił prezent dla… babci Krysi

Polecamy Wiadomości
fot. facebook.com/pixabay.com

Wczorajsza informacja o zostawionej na przystanku przy ul. Wyszyńskiego torbie z prezentem dla babci Krysi rozniosła się po Toruniu lotem błyskawicy. I ma już wiele tysięcy udostępnień.

Coś takiego możliwe jest chyba tylko przed świętami. Zwłaszcza że w tym przypadku chodzi o prezent i to nie dla byle kogo – bo dla babci Krysi. Post dotyczący zostawionego na przystanku przy ul. Wyszyńskiego podarku w papierowej torby z logo pewnego sklepu rozniósł się wczoraj po Toruniu lotem błyskawicy.

Znalazca torby z prezentem zostawił na przystanku swój numer telefonu. Zapisał go na kartce. Po jakimś czasie – zapewne z uwagi na warunki pogodowe – karta stała się nieczytelna. Torunianie mają jednak wielkie serca i potrafią sobie pomagać nawzajem, dlatego od razu na Facebooku pojawiło się zdjęcie owej kartki z numerem telefonu.

Post dotyczący prezentu dla babci Krysi można znaleźć na różnych toruńskich stronach i grupach facebookowych. Czy to jakiś internetowy wirus? Fake news? Reklama sieci sklepów? Trudno powiedzieć. Czy po tak zmasowanej akcji udało się dotrzeć do osoby, która kupiła prezent babci? Też nie wiadomo. Mimo to jakoś lżej na sercu, że torunianie potrafią się tak mobilizować i pomagać sobie nawzajem.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys