Teatry lalek zawitają do Torunia. Jutro początek “Spotkań”

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Jutro w Baju Pomorskim rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”. Potrwa on do 15 października. Będzie można zobaczyć najciekawsze widowiska teatru animacji z Polski i zagranicy.

Hasło przewodnie 27. edycji festiwalu to “Rozmawiajmy!”. Jak wyjaśniają organizatorzy:

REKLAMA

Ostatni czas, nierzadko spędzony w izolacji, samotności, poczuciu braku czy pustki, zrodził w wielu z nas potrzebę wskrzeszenia relacji międzyludzkich. Festiwalowe spektakle oscylować będą zatem wokół tematyki samotności, umiejętności radzenia sobie z nią, doceniania faktu obecności drugiej osoby, jak również oswajania zagadnienia odmienności oraz akceptacji siebie i innych takimi, jakimi są.

Prezentowane sztuki będą przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramach konkursu publiczność obejrzy siedem przedstawień teatrów z Polski, Czech i Słowacji. Zaprezentują się także, poza rywalizacją, gospodarze – artyści z teatru Baj Pomorski. Każdy ze spektakli poruszać będzie ważne tematy, skłaniające do refleksji i rozmowy, stąd części widowisk towarzyszyć będą warsztaty.

Prologiem do festiwalu będzie piątkowy XVII Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Innym Okiem”. Podczas “Spotkań” zostanie premierowo pokazany krótko metrażowy film fabularny “Taksiarz”, którego autorem jest Ryszard Kruk. Obraz kręcono w całości w Baju Pomorskim, a w roli tytułowej wystąpi Jan Nowicki.

W sobotnie przedpołudnie ulicami starówki przejdzie parada kolorowych, baśniowych postaci zapowiadająca festiwal. Ogłoszenie werdyktu i przyznanie nagród w piątek 15 października o 13:00 na Dużej Scenie teatru.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *