Terytorialsi uczyli się w Toruniu, jak ratować żołnierzy na polu walki [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Kurs ratownika pola walki na poligonie w Toruniu dla żołnierzy WOT
Kurs ratownika pola walki zorganizowano na toruńskim poligonie. Fot. nadesłane

Na toruńskim poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Terytorialnych zorganizowało kolejnych kurs. Tym razem odbyła się następna edycja kursu Combat Lifesaver – ratownika pola walki. Przez cztery dni, od 25 do 29 kwietnia, żołnierze ćwiczyli, m.in. jak przeprowadzać ewakuację medyczną.

Szkolenie ratownika pola walki zorganizowano w dniach 25-29 kwietnia na poligonie w Toruniu dla 20 Terytorialsów z całej Polski.

– W czasie pięciodniowego kursu żołnierze nabywają wiedzę oraz umiejętności niezbędne do wykonywania czynności z zakresu ratownictwa pola walki.  Uczą się praktycznego zakładania staż taktycznych, używania specjalistycznych opatrunków wojskowych czy też podejmowania ewakuacji medycznej. Ponadto w  czasie prowadzonego szkolenia, kursanci kształtują poczucie odpowiedzialności, a instruktorzy przygotowują ich do podejmowania szybkiej reakcji podczas prowadzonych działań taktycznych, które zasadniczo różnią się od  niesienia pomocy w sytuacjach codziennych – tłumaczy ppor. Krzysztof Wójcik, oficer prasowy CSWOT Toruń.

Kursanci chwalili m.in. intensywność kursu i weryfikowanie zdobytej wiedzy na bieżąco.

– Posiadam wykształcenie medyczne ponieważ z zawodu jestem położną, natomiast różnica między ratownictwem taktycznym, a cywilnym jest diametralna. Bardzo się cieszę, że zostałam zakwalifikowana na to szkolenie ponieważ uczę się na nim całkowicie nowych rzeczy, z którymi dotychczas nie miałam styczności – podsumowała kpr. Ewa Pokora z 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.