Toruń: 89-latek zgubił się w lesie i miał problemy z oddychaniem

112 Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Do toruńskich policjantów dotarły podziękowania od 89-letniego mieszkańca z Przedmieścia Mokre. Miesiąc temu zgubił się on w lesie. Policjanci z prewencji odnaleźli go, przetransportowali do domu i poczekali do momentu, aż jego stan zdrowotny polepszy się.

Do zdarzenia doszło 9 listopada w lesie na toruńskich Ugorach. 89-latek z Przedmieścia Mokre stracił orientację w terenie i zgubił się. Jego sytuacja była poważna, bo senior nie zabrał ze sobą leków wziewnych, bez których ma problemy z oddychaniem. Mężczyzna ponad 2,5 godziny błąkał się po lesie. Konieczna była natychmiastowa interwencja. Policjanci z toruńskiej prewencji odnaleźli go po kilkunastu minutach poszukiwań. Następnie przetransportowali mężczyznę do domu i poczekali, aż jego stan – po zażyciu leków – ustabilizuje się.

Mężczyzna złożył telefonicznie podziękowania dla policjantów, którzy mu pomogli. Mówił o “troskliwości i opiekuńczości”. Funkcjonariusze z KMP Toruń apelują przy tej okazji do osób starszych i ich opiekunów, aby zawsze zabierali ze sobą leki, które przyjmują na stałe.

Tagged

1 thought on “Toruń: 89-latek zgubił się w lesie i miał problemy z oddychaniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *