Toruń: Majówka on-line z TOS i Muzeum Okręgowym

Box1 Kultura Wiadomości

Tegoroczna majówka także będzie obchodzona pod znakiem utrzymanych obostrzeń. Nie oznacza to jednak, że toruńskie instytucje kultury nie przygotowały dla mieszkańców oferty na długi weekend. Co mają w planach Muzeum Okręgowe i Toruńska Orkiestra Symfoniczna?

Toruńska Orkiestra Symfoniczna na majówkę on-line zaprasza już jutro. Majowy weekend z TOS rozpocznie się koncertem “Viva Mozart!“. Będzie on od 19.00 bezpłatnie transmitowany na kanale YouTube. W poniedziałek 3 maja o 12.00 TOS zaprasza do wspólnego śpiewania hymnu, a o 18.00 na Koncert z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Będzie on także bezpłatnie transmitowany na kanale YouTube. Na skrzypcach zagra Anna Maria Staśkiewicz, a orkiestrą dyrygować będzie Mirosław Jacek Błaszczyk. W programie znalazły się dwa koncerty skrzypcowe Henryka Wieniawskiego.

REKLAMA

Muzeum Okręgowe w Toruniu także rozpocznie majówkę już jutro, czyli w piątek 30 kwietnia. W mediach społecznościowych pojawiać się będą ciekawe materiały i filmy, publikowane przez toruńskich muzealników. Piątek rozpocznie się publikacją filmu „Torunianie oczami pierwszych fotografów…” na fanpage’u Muzeum Historii Torunia. Potem przyjdzie czas na film o średniowiecznym życiu na ul. św. Anny (FB Domu Mikołaja Kopernika). Natomiast na FB Muzeum Toruńskiego Piernika pracownicy opowiedzą o wydarzeniach uwiecznionych na formach do pierników. W sobotę Muzeum Historii Torunia przedstawi prezentację „Mroczne rytuały starożytnych Celtów”, Muzeum Toruńskiego Piernika opowie o dawnych książkach kucharskich, a na fanpage’u Muzeum Okręgowego premierę będzie miał film o ceremoniach herbacianych. W niedzielę będzie można obejrzeć prezentację o odbudowie toruńskiego muzeum z wojennych zniszczeń czy posłuchać opowieści o historii piernikarskiej rodziny Weese. Natomiast w poniedziałek planowana jest prezentacja nt. wystawy „Tu byłem. Tony Halik”, publikacja filmu „Spacer śladami toruńskich pomników Mikołaja Kopernika” oraz prezentacja „W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja”.

Więcej tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *