Toruń na weekend. Co będzie się działo?

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Koncerty muzyczne, spotkania dla dzieci i dorosłych, Pchli Targ na Rynku Nowomiejskim, joga na świeżym powietrzu – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców i turystów w ten weekend.

Sobota, 7 sierpnia:

REKLAMA

godz. 10:00-17:00 – Toruński Pchli Targ 2021, Rynek Nowomiejski
Cykliczna, organizowana od kilku lat impreza, podczas której jest okazja do wymiany i sprzedaży używanych przedmiotów, pamiątek, odzieży i innych. Pchli targ odbywa się w Toruniu w każdą pierwszą sobotę miesiąca, od kwietnia do października. Wstęp wolny.

godz. 11:00-14:00 – Wakacyjne animacje, plac Podominikański
Cykl spotkań animacyjnych dla dzieci. W tę sobotę zabawy i warsztaty nawiązujące do bardziej i mniej znanych legend toruńskich oraz stanowisko malowania buziek. Wstęp wolny.

godz. 11:00, 13:00, 15:00 – Rośliny i owady nie od parady, CN Młyn Wiedzy
Na warsztacie uczestnicy zapoznają się z różnymi gatunkami owadów – ich wyglądem, cechami charakterystycznymi i rolą, którą odgrywają w ekosystemie. Podczas zajęć będzie można wykonać swojego tańczącego, papierowego owada, a także rozpocząć uprawę roślin we własnoręcznie przyozdobionej doniczce. Bilety: 25 zł normalny, 17 zł ulgowy, 50 zł rodzinny.

godz. 12:00 – Zielone wakacje – Ceremonia herbaciana, Kamienica pod Gwiazdą
Zajęcia realizowane przy wystawach stałych i czasowych. W najbliższą sobotę przybliżona zostanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych tradycji japońskich – ceremonia parzenia herbaty. Bilet: 11 zł. Obowiązkowe zgłoszenia na zajęcia przyjmuje Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu, tel. 56 660 56 32, 56 660 56 31 lub 56 660 06.

godz. 12:30-14:30 – Oprowadzania po wystawie Edwarda Dwurnika, CSW
Oprowadzanie po retrospektywnej wystawie Edwarda Dwurnika – jednego z najważniejszych i najpopularniejszych polskich malarzy współczesnych zawierająca ponad 450 prac z szesnastu kolekcji muzealnych i dwunastu prywatnych. Bilety 5 zł ulgowy, 8 zł normalny.

godz. 12:30 – Zwiedzanie Muzeum Twierdzy Toruń z przewodnikiem, Muzeum Twierdzy Toruń
Zwiedzanie ekspozycji stałej w towarzystwie przewodnika, który przybliży historię toruńskich fortyfikacji oraz odpowie na pytania zwiedzających. Bilety: 27 zł normalny, 22 zł ulgowy.

godz. 16:00 – Sobota z historią: Ocalone z wojny… Toruń i Muzeum w latach 1944-1950, Muzeum Historii Torunia
Opowieść o powojennym Toruniu i odradzaniu się Muzeum Miejskiego poprowadzi dr I. Markowska. Wejście w cenie biletu do Muzeum: 12 zł ulgowy, 15 zł normalny.

godz. 16:00 – Kiermasz taniej książki, Książnica Kopernikańska – filia przy ul. Okólnej 169
Błyskawiczny kiermasz tytułów wycofanych z bibliotecznego księgozbioru. Ceny od złotówki.

godz. 16:00-21:00 – RelaksAkcja Piknik na powitanie lata na Rudaku, Centrum Kultury Dwór Artusa – Filia Dom Muz na Rudaku
W programie warsztaty survivalowe, zajęcia artystyczne i kreatywne: kaligrafia, warsztaty roślinne i plastyczne, warsztaty ceramiczne oraz warsztaty improwizacji muzycznej prowadzone przez Toruńską Orkiestrę Improwizowaną. Ponadto na uczestników czeka kiermasz książek organizowany przez Bibliotekę Książnica Kopernikańska (Filia nr 7). Oprócz tego dla amatorów rozrywki powstanie kącik gier planszowych i gier elektronicznych organizowany przez Fantastyczny Dom Kultury. Wstęp wolny.

godz. 18:00 – 25. Międzynarodowy Festiwal Muzyka i Architektura – Oscarowy wieczór, CKK Jordanki
Podróż muzyczna do do zwariowanego Hollywood, gdzie zagrają akordeony zespołu Face2Face. Bilety: 25 zł.

godz. 19:30 – Koncert Toruńskiej Orkiestry Improwizowanej, Centrum Kultury Dwór Artusa – Filia Dom Muz na Rudaku
Niezwykły koncert Toruńskiej Orkiestry Improwizowanej w ramach Relaksacji i finału Mapy nie Nudy. Po występie warsztaty z improwizacji muzycznych i otwarte rozmowy z muzykami. Wstęp wolny.

godz.18:00 – Warsztaty fotograficzne z Wojtkiem Szabelskim, Laba – Przystań Towarzyska
Warsztaty fotograficzne “Jak zrobić zdjęcia w podróży telefonem komórkowym” wraz z pokazem zdjęć z wypraw.

godz. 20:30 – Annette w Kinie Centrum, CSW
Przedpremierowy pokaz filmu „Annette” opowiadającego o miłości słynnego komika Henry’ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. Bilety: 12 zł ulgowy, 14 zł normalny.

godz. 20:50 – Rejs pod gwiazdami, start z Przystani Toruń, ul. Popiełuszki 1
Rejs z toruńskimi flisakami pod gwiazdami. Zobaczyć będzie można panoramę miasta od strony Wisły, która uchodzi za jeden z “Siedmiu Cudów Polski”. Bilety: 60 zł dorośli, 30 zł dzieci do lat 16 (dzieci do lat 3 bezpłatnie).

godz. 22:00 – Kino Letnie ECF Camerimage – Lighthouse, scena plenerowa CKK Jordanki
Niepokojący film Rogera Eggersa z imponującymi, czarno-białymi zdjęciami Jarina Blaschke wyświetlony zostanie w najbliższą sobotę na scenie plenerowej Jordanek. W roli głównej: Willem Defoe i Robert Pattinson. Bilety: 15 zł normalny, 12 zł ulgowy.

Niedziela, 8 sierpnia:

godz. 11:00, 13:00, 15:00 – Na ludowo – kolorowo, Centrum Innowacyjnej Edukacji
Warsztat, podczas którego uczestnicy zgłębią tajemnice lokalnego folkloru oraz przyjrzą się ludowym zwyczajom, które czynią dany region wyjątkowymi, wspólnie odkryją piękno różnorodności naszego kraju, a być może również dowiedzą się czegoś o swoim pochodzeniu. Bilety: 25 zł normalny, 17 zł ulgowy, 50 zł rodzinny.

godz. 11:00-14:00 – O Land Arcie – czyli warsztaty o sztuce Ziemi, Szkoła Leśna na Barbarce
Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, które poprowadzi znany toruński artysta Dariusz Przewięźlikowski – ceramik i malarz – autor m.in znanych ceramicznych figurek mieszczan, które zobaczyć możecie na murach naszej Starówki. Obowiązują zapisy: tel. 56 657 60 85.

godz. 12:00 – Joga w Labie z PiliPili, Laba – Przystań Towarzyska
Joga na świeżym powietrzu. Trening poprowadzą Krzysztof Dąbrowski i Julia Janowska. W trakcie trwania imprezy będzie także możliwość malowania dłoni henną.

godz. 17:00 – 25. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura – Byłaś serca biciem, CKK Jordanki
Porywająca dusze mieszanka muzyczna mogła powstać tylko i wyłączenia z połączenia Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Tadeusza Nalepy oraz Czerwonych Gitar. Zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną utwory największych gwiazd polskiej sceny muzycznej zwieńczą koncert Byłaś serca biciem. Bilety: 60 zł normalny, 50 zł ulgowy.

godz. 19:00 – Spotkanie z Rodziną Łopacińskich, Laba – Przystań Towarzyska
Spotkanie oraz pokaz zdjęć z podróży dookoła świata autorów bloga „Łopacińskichświat”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *