Toruń uczci rocznicę wybuchu stanu wojennego

Box1 Wiadomości
Fot. Adam Zakrzewski dla UMT

13 grudnia obchodzić będziemy 39. rocznicę wybuchu stanu wojennego. Nie zabraknie uroczystości w Toruniu, gdzie zaplanowano m.in. złożenie kwiatów.

Przed Urzędem Miasta przy Wałach gen. Sikorskiego stanie napis „13.12.1981″, przy którym zostaną zapalone światła. Odbędzie się to w ramach akcji “Zapal Światło Wolności”, poświęconej ofiarom stanu wojennego w Polsce. Akcję zainicjował Instytut Pamięci Narodowej.

Tego dnia, pod tablicą na kościele Świętego Ducha, jak co roku, złożone zostaną kwiaty. Tablica upamiętnia toruński epizod walki z komunistyczną władzą.

Tagged

3 thoughts on “Toruń uczci rocznicę wybuchu stanu wojennego

  1. To chyba pomyłka:”Toruń uczci rocznicę wybuchu stanu wojennego”. Upamiętnić, ale nie czcić. Czczenie stanu wojennego pozostawmy emerytom MO, Brygadom leninowskim i polnische-LGBT-om.

  2. lewactwo “Tylko Toruń” nie próżnuje. “Uczcić” rocznicę Stanu Wojennego tzn wojny z Narodem Polskim ?!? ilu partyjnych było w Waszych rodzinach? prosimy sprostować

  3. W Polsce obowiązuje wolność słowa. Czy warto czepiać się dziennikarzy, portali-nie wiem. Polemika, opinie, krytyka-tak. 13. grudnia to święto emerytòw MO, ZOMO, Brygad leninowskich, polnische-LGBT-enòw, studentòw UMK-spaczerowiczòw i UW-ci to jeszcze lepsiejsi, polskich komunistyczmych posełek i posłòw. ZOMO wojskowe oddziały Milicji, wyposażone w wozy bojowe(Skoty-wozy BWP-zobaczcie w wikipedii), śmigłowce bojowe radzieckie Mi 16, karabiny maszynowe AK 47, najlepsze karabiny wojenne na świecie do dziś!! Za co MO strzelało i zabijało Polakòw? Za demonstracje przeciwko podwyżkom cen mięsa! Polacy zarabiali 25 dolaròw miesięcznie. Para jeansòw Wrangler, Lee, Rifle kosztawała 24-26 dolaròw w sklepie państwowym. Miesiąc pracy spawacza za parę jeansòw w Polsce!! Ile teraz par amerykański jeansòw kupi spawacz w Polsce, za miesięczną pensję? Dlatego “uczennica” pułkownika Mazguły, posełka Dziemianowicz-Bąk walczy o emerytury dla MO, za pracę dla Związku Radzieckiego. Dlatego posełka Dziemianowicz-Bąk walczy o wprowadzenie zarządzenia rządu niemieckiego dla Polek-swobodnego zabijania dzieci. A prawnik z niej, jak ze mnie-ludowa koronkarka. Pozdrowienia dla posełki Dziemianowicz-Bąk i niemieckiego szpiega “wiecznie żywego Lenina”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *