Toruńscy hokeiści mają nowego trenera

Box2 Sport Wiadomości
fot. Róża Koźlikowska | @FotRose

Fin za Białorusina. W piątek 23 kwietnia KH Energa Toruń ogłosiła nazwisko nowego trenera. Został nim 43-letni Fin, Jussi Tupamäki.

Toruński klub nie przedłużył umowy z trenerem Jurijem Czuchem, który prowadził go od 2017 roku. Informacja o zakończeniu współpracy z trenerem z Białorusi pojawiła się w mediach 12 kwietnia. Torunianom wystarczyło więc 11 dni na podpisanie kontraktu z nowym szkoleniowcem.

REKLAMA

O powodach zakończenia współpracy z trenerem Czuchem pisaliśmy tutaj:

Nowy szkoleniowiec w swojej karierze pracował z drużynami m.in. w fińskich klubach w klubach Liiga, Mestis oraz SM-sarja oraz międzynarodowych ligach EBEL oraz Alps HL.

– Od sześciu lat nasz nowy szkoleniowiec pracuje z reprezentacjami narodowymi Estonii, a ostatni sezon spędził w drużynie JYP z najwyższego poziomu fińskich rozgrywek, a więc Liiga, gdzie pracował jako drugi trener oraz dyrektor ds. rozwoju zawodników – czytamy we wpisie na facebookowej stronie klubu.

Jussi Tupamäki podpisał dwuletni kontrakt z klubem i treningi zacznie prowadzić od czerwca, a więc od początku okresu przygotowawczego do kolejnych rozgrywek.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *