Toruńska policja publikuje wizerunek pedofila. To on zaatakował 9-latkę [WIDEO]

112 Box2 Wiadomości
Fot. YouTube

Toruńscy policjanci opublikowali wideo z wizerunkiem mężczyzny, który 14 października miał zaatakować 9-letnią dziewczynkę na Osiedlu Młodych.

Policjanci z toruńskiej komendy prowadzą pod nadzorem prokuratury postępowanie w sprawie przestępstwa o charakterze seksualnym. Chodzi o 9-latkę, która 14 października została zaatakowana na Osiedlu Młodych.

Do tego zdarzenia doszło w okolicach Szkoły Podstawowej nr 7. Mężczyzna złapał dziecko w klatce schodowej jednego z bloków na Osiedlu Młodych. Tam doprowadził małoletnią “do innej czynności seksualnej”.

Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu znajdujące się w autobusie MZK. Funkcjonariusze szukają osób, mogących pomóc w ustaleniu personaliów tej osoby lub innych świadków. 

– W toku postępowania policjanci dotarli do monitoringu, na którym widać sprawcę tego zdarzenia. Rysopis: mężczyzna w wieku około 30-40 lat, wysoki, wysportowany. Włosy krótkie ciemne, z widocznymi zakolami, bez zarostu. Ubrany był w bluzkę koloru białego z długimi rękawami, spodnie jeansy koloru niebieskiego dekatyzowane, buty ciemne – informuje Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji.

Funkcjonariusze proszą osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub rozpoznają osobę przedstawioną na nagraniu. Kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu ul. Grudziądzka 17, tel. (056) 641-26-06 (07) albo z numerem alarmowym 997 i 112.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys