Toruńskie szkoły wysoko w rankingu najlepszych liceów w województwie i kraju

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Newsweek opublikował ogólnopolski ranking najlepszych liceów w kraju. Trzecie miejsce przypadło w udziale toruńskiemu Liceum Akademickiemu. Z kolei I Liceum Ogólnokształcące w Toruniu znalazło się na 2. miejscu w rankingu najlepszych szkół publicznych w województwie kujawsko-pomorskim. To nie koniec sukcesów toruńskich szkół.

Ranking Newsweeka został opracowany na podstawie wyników maturalnych, m.in. średnich procentowych wyników danej szkoły w odniesieniu do najlepszego procentowego wyniku w kraju z przedmiotów język polski, język obcy i matematyka. Pod uwagę brana była także liczba olimpijczyków, a także liczba języków obcych, znajdujących się w ofercie edukacyjnej szkoły. Ważny był także wskaźnik EWD, który ocenia wpływ szkoły na osiągnięcia uczniów. Określa się go na podstawie porównania wyników egzaminów gimnazjalnych i maturalnych. Liceum Akademickie uplasowało się na wysokiej 3. pozycji, a I Liceum Ogólnokształcące zajęło 59. miejsce w rankingu.

1. miejsce w rankingu najlepszych szkół w województwie kujawsko-pomorskim bez niespodzianki przypadło w udziale Liceum Akademickiemu. Natomiast 2. miejsce zajęło I LO w Toruniu. Wysoko w rankingi znalazły się także inne szkoły z grodu Kopernika. 5. miejsce przypadło w udziale IV LO im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu, 11. miejsce V LO w Toruniu, a 14. miejsce X LO w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *