Tradycja podtrzymana. Na Mikołajki było głośne czytanie i prezenty

Box2 Wiadomości
fot. Filip Tomasik

Wczoraj z okazji Mikołajek uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Stanisławy Jaworskiej odwiedził wiceprezydent miasta Paweł Gulewski, który wraz z pracownikami szkoły, Kuratorium Oświaty, Wydziału Edukacji magistratu oraz przedstawicielami toruńskich mediów czytał opowiadania z serii “Mikołajek” autorstwa Rene Goscinnego i Sempégo.

Jest to tradycja kultywowana w szkole od wielu lat, wpisująca się w akcję “Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku w Mikołajki uczniowie SP nr 9 mają okazję posłuchać fragmentów popularnej serii opowiadań o Mikołajku napisanych przez René Goscinnego i zilustrowanych przez Jean-Jacques’a Sempégo. Tym razem ze względu za zakażenie koronawirusem, w wydarzeniu nie mógł wziąć udziału prezydent Torunia Michał Zaleski, dlatego do szkoły przybył jego zastępca Paweł Gulewski.

Podopieczni “Dziewiątki” zaprezentowali program artystyczny związany ze świętami Bożego Narodzenia, natomiast wiceprezydent Gulewski, zgodnie z tradycją dnia 6 grudnia, przekazał szkole upominki: zestaw gier planszowych oraz kosz pełen słodyczy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.