Tragedia na ul. Grudziądzkiej. Oto relacja policji [ZDJĘCIA]

112 Box2 Polecamy Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Do tragicznego wypadku na przejściu przy ul. Grudziądzkiej doszło w sobotę tuż po godz. 19. Toruńska policja dziś wydała komunikat w sprawie tego zdarzenia, w którym 26-letni kierowca bmw potrącił śmiertelnie dwie kobiety: 52-letnią matkę i jej 18-letnią córkę.

“52-letnia matka z 18-letnią córką przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych, bez sygnalizacji świetlnej, zostały potrącone przez pojazd osobowy marki bmw” – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. “Autem jechał 26-letni mieszkaniec Torunia. Krótko po zdarzeniu obie kobiety zostały zabrane przez karetki pogotowia do toruńskich szpitali. Niestety pomimo usilnych starań lekarzy nie udało się ich uratować”.

Policjanci na miejscu zbadali trzeźwość kierowcy. W chwili badania był trzeźwy. – Pobrano jednak od niego krew celem ewentualnych dalszych badań – mówi Dąbrowska. – Decyzją prokuratora mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego pojazd zabezpieczono procesowo na parkingu. Czynności były nadzorowane przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód.

Dokładne przyczyny tego tragicznego wypadku wyjaśniać będą prowadzący to śledztwo. Policjanci apelują do wszystkich osób, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą pomóc w tej sprawie o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Toruniu: ul. Grudziądzka 17 lub tel. 56 641 23 69, 56 641 26 09 lub 56 641 26 07.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

11 thoughts on “Tragedia na ul. Grudziądzkiej. Oto relacja policji [ZDJĘCIA]

 1. Z przykrością i całym szacunkiem dla rodziny kobiet składam kondolencje. Mieszkam też na tym osiedlu mieszkaniowym i niestety idąc przez to przejście dla pieszych nigdy nie czuje się pewnie.Kierowcy tutaj nie patrzą…Trzeba kilka razy dobrze spojrzeć aby przejść. Potrzebna jest sygnalizacja świetlna…tylko że musiała stać się tragedia …może wtedy kierowcy okażą się ludźmi….

  1. Przepraszam ale myślę że nie powinna się pani wypowiadać wogole na takie tematy miała pani kiedyś auto i jeździła bez prawka

 2. Kiedy w końcu napiszecie prawdę- w szpitalu nie pracują tylko lekarze, są też inne zawody które starają się ratować ludzkie życie. I zazwyczaj lekarzy jest 2-3osoby przy takim pacjencie a pielęgniarek i ratowników 2-3 razy więcej!

 3. Kiedy w końcu napiszecie prawdę- w szpitalu nie pracują tylko lekarze, są też inne zawody które starają się ratować ludzkie życie. I zazwyczaj lekarzy jest 2-3osoby przy takim pacjencie a pielęgniarek i ratowników 2-3 razy więcej!

 4. Patrzac na fure to sprawca mial zamoznych rodzicow.Za zabojstwo podwojne na przejsciu dla pieszych to nawet dozywocie za malo.Wiec dlaczego w artyk.pisze sie o smiertelnym potraceniu a nie o zabojstwie.W tamtym miejscu na pewno bylo ogranuczenie predkosci.Sprawca posluzyl sie autem ,ktore przy dozwolonej predkosci moglo jedynie ranic te Panie.Jestem kierowca od 40 lat i mam duze doswiadczenie.3 lata temu w Paryzu na wycieczce jaies babsko potracila mi corke lat 14 na przejsciu dla pieszych
  Wraz z kolezanka opuszczaly to przejscie.Sprawczyni debilna źabojadka stwoerdzkla,ze jechala 30 km/h..A ta ich policyjka w to uwierzyla
  Byc moze sprawca z rodziny polcjantow a moze byla policjantka.Mam nadzieje ze nasza Policja poradzi sobie z zabojstwem w Toruniu a sprawca zostanie w lochu do konca swych dni.
  Sprobujcie zahamowac gwaltownie auto przy niskich szybkosciach i wtedy zobaczycie ze do tych morderstw nie powinno dojsc.Sprawca mlody duza szybkosc a byc moze do tego prodxki i komorka.

 5. Całkowita znieczulica ludzie przestają mieć szacunek dla siebie nie tylko na drogach ale ogólnie w życiowych relacjach życzę wszystkim na Nowy Rok abyście zachowali zdrowy rozsądek oby niedochodziło do takich tragedii pozdrawiam Edward.

 6. To prawda nie tylko lekarze ratują ludzkie życie ratują je pielęgniarki technicy rtg ratownicy i sanitariusze tylko że ci pierwsi zarabiają krocie a ci po nich niewiele ponad płacę minimalną bo w Szpitalach liczą się tylko lekarze bez względu na poziom posiadanej wiedzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *