Tramwaje linii nr 1 i 1N wracają na trasę

Box2 Wiadomości

Zmiany w kursowaniu tramwajów już od najbliższej soboty 15 maja. Nowo zmodernizowany odcinek torowiska w ciągu ul. Kraszewskiego już niedługo oddany zostanie do użytku i tramwaje linii nr 1 oraz 1N będą mogły wrócić na swoje trasy.

Przypominamy, że modernizacja torowisk tramwajowych wraz z wymianą sieci trakcyjnych na odcinku od placu Niepodległości do ul. Reja realizowana jest w ramach projektu BiT-City 2. Pierwszy etap, aktualnie realizowany, to odcinek ul. Kraszewskiego. Drugi etap to skrzyżowanie ul. Reja i Broniewskiego wraz z torami w ul. Broniewskiego od ul. Reja do ul. Sienkiewicza. Realizacja drugiego etapu ruszyła 26 kwietnia (na odcinku od pl. Hoffmanna do ul. Sienkiewicza) i zakończy się jeszcze w grudniu tego roku.

Finiszują prace na odcinku w ciągu ul. Kraszewskiego, od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna. Trasa została wykonana głównie w technologii zielonego torowiska, do którego zamontowano także system nawodnienia. Przebudowano sieć trakcyjną (łącznie z wymianą słupów), zbudowano system odwodnienia torowiska, zainstalowano oświetlenie i nowe sygnalizacje świetlne. We wtorek 11 maja odbył się tamtędy próbny przejazd tramwaju, który przebiegł bez zakłóceń. W związku z tym od soboty 15 maja tramwaj linii nr 1 i 1N wraca na swoją starą trasę. MZK Toruń informuje przy tym, że linie tramwajowe nr 2 i 3N nadal będą jeździć przez ul. Bydgoską, natomiast w związku z uruchomieniem torowiska w ciągu ul. Kraszewskiego zawieszone zostanie kursowanie zastępczej linii autobusowej nr 52.

Fot. nadesłane

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *