Trwa nabór do terytorialnej służby wojskowej w województwie kujawsko-pomorskim

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Wszyscy chętni do wstąpienia w szeregi Terytorialsów mogą starać się o przyjęcie do służby. Nabór prowadzi 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”. Wystarczy ukończony 18. rok życia, niekaralność i polskie obywatelstwo.

Do 8 K-PBOT mogą wstępować mieszkańcy powiatów toruńskiego, aleksandrowskiego, włocławskiego, radziejowskiego, lipnowskiego, rypińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, brodnickiego, wąbrzeskiego, grudziądzkiego, chełmińskiego, świeckiego, tucholskiego, sępoleńskiego, bydgoskiego, nakielskiego, żnińskiego, mogileńskiego i inowrocławskiego. O przyjęcie do służby mogą starać się osoby niekaralne, powyżej 18. roku życia, posiadające polskie obywatelstwo oraz zdolność psychiczną i fizyczną do pełnienia czynnej służby wojskowej.

Żołnierze WOT są silnie związani z ludnością i rejonem działań, w którym będą zabezpieczać obywateli i infrastrukturę. W czasie wojny będą wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią stanowić siłę wiodącą. W czasie pokoju głównym zadaniem WOT będzie przeciwdziałanie skutkom sytuacji kryzysowych i klęsk żywiołowych – informuje kpt. dr Diana Warchocka, oficer prasowy 8K-PBOT.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w naborze do 8K-PBOT? Na początek udać się do WKU, właściwej dla miejsca zamieszkania. Potem trzeba złożyć wniosek o powołanie do służby (można to także zrobić za pośrednictwem platformy ePUAP). Następnie przyszłego żołnierza czeka zapoznanie z jednostką, rozmowa rekrutacyjna oraz badania lekarskie i psychologiczne. Po odebraniu karty powołania z WKU można już stawić się na szkoleniu podstawowym lub wyrównawczym.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *