Trwa remont mostu im. Piłsudskiego. Zamontowano kolejne dylatacje

Box2 Wiadomości
fot. MZD Toruń

W miniony weekend ponownie zamknięto most drogowy im. marszałka Piłsudskiego. Podczas prac remontowych zdołano zamontować kolejne dwie dylatacje.

Mowa o dylatacjach, które zostały wbudowywane na całej szerokości mostu, co wymusiło konieczność jego całkowitego wyłączenia z ruchu. Jak mówi wykonawca, montaż jest pracochłonny i wymaga precyzji. Poprzedziła go rozbiórka tymczasowych przykryć dylatacyjnych, po których do tej pory odbywał się ruch.

Następnie odsłonięta betonowa  powierzchnia została odpowiednio zabezpieczona i przygotowana do osadzenia urządzenia dylatacyjnego. Kluczowym momentem jest osadzenie urządzenia dylatacyjnego w szczelinie. Wszystko odbywa się pod nadzorem geodety – mówi Ewa Sawińska, kierownik robót mostowych firmy Intop.

W kolejnym etapie dylatacja jest spawana do wcześniej zabetonowanych blach.

Prace spawalnicze trwają wiele godzin, prowadzone są  w pierwszej kolejności od góry, a następnie od spodu, również w godzinach nocnych – dodaje Sawińska.

W ostatnim etapie wykonawca ułożył wzdłuż dylatacji  nawierzchnię tymczasową, aby ruch w tym miejscu mógł odbywać się płynnie i bezpiecznie. Czynnikiem, który ma wpływ na montaż, są warunki atmosferyczne. W ostatnią sobotę i niedzielę przelotne opady nie pokrzyżowały robót. W kolejny weekend mają być zamontowane następne dwie dylatacje.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *