Trwa zbieranie podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. “Ogromna liczba osób”

Box2 Polityka Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

W Toruniu trwa zbieranie podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego w zbliżających się wyborach prezydenckich. Promowaniem akcji zajęli się dziś czołowi lokalni politycy związani z Koalicją Obywatelską.

Podpisy zbierane są przy toruńskim Rynku Staromiejskim, gdzie pojawili się dziś marszałek województwa Piotr Całbecki, posłowie Tomasz Lenz i Iwona Hartwich, a także przewodniczący rady miasta Marcin Czyżniewski i wiceprezydent Torunia Paweł Gulewski, którzy zachęcali do podpisywania się pod kandydaturą obecnego prezydenta Warszawy.

REKLAMA

– Rafał Trzaskowski jest prezydentem największego miasta w Polsce już od 2 lat. Zmaga się z problemami, z wyzwaniami, ale również z szansami, które daje stanie na czele tak dużego organizmu samorządowego, jakim jest stolica – mówił Paweł Gulewski. – Trzeba rozmawiać o programie Rafała Trzaskowskiego, trzeba go polecać i trzeba również odpowiadać na bardzo trudne pytania, a w szczególnie w kontekście osób, które mają jeszcze znaki zapytania. Myślę, że 28 czerwca wszyscy będziemy bardzo zadowoleni z wyniku naszego kandydata.

O Rafale Trzaskowskim ciepło wypowiedziała się również Iwona Hartwich, której zdaniem Rafał Trzaskowski stanie w interesie osób niepełnosprawnych.

– To jedyny kandydat, który w tej kampanii już powiedział o osobach z niepełnosprawnościami i o tym, że będzie zawsze stał po stronie osób słabszych. Jeżeli chcemy mieć prezydenta, który nie okłamuje osób najsłabszych, tak jak pan prezydent Andrzej Duda, chcemy mieć prezydenta z empatią, który, widać, że ma dużo serca do osób najsłabszych, to wszystkich zachęcam, do oddania na niego głosu – przekonywała.

Choć zbieranie podpisów dopiero się rozpoczęło, to już wieszczony jest sukces. Zbierający mówią o “ogromnej ilości podpisów”, jakie już zostały złożone.

– Tutaj, na ul. Szerokiej będziemy dyżurowali codziennie od godz. 9:00, do takiej godziny, jak to będzie konieczne, aż do wieczora w niedzielę. Uruchamiamy także punkt mobilny – samochód z nagłośnieniem, który będzie jeździł po osiedlach i informował, że jest możliwość składania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego – zaznaczał Tomasz Lenz.

Tagged

4 thoughts on “Trwa zbieranie podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. “Ogromna liczba osób”

  1. Premier rządu, tv tzw. państwowa i parlament urządzają kampanię kandydatowi Dudzie?
    Skandal? Ależ skąd, to przecież ‘patrotyczna’ powinność każdego wyznawcy dyktatorka i jego sekty..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *